iPhone Ağustos 31, 2022 20:52

iPhone 14 Fiyatı Belli Oldu! Geçmiş Olsun!

iPhone 14 Fiyatı Belli Oldu! Geçmiş Olsun!

Herkesin merakla beklediği iPhone 14 fiyatı belli oldu. Apple bu yıl ciddi bir zam yapacak. Türkiye fiyatları ise şaha kalkacak.

Apple, 7 Eylül tarihinde düzenleyeceği etkinlikte yeni ürünlerini tanıtacak. Cupertino merkezli firmanın bu etkinlikte tanıtacağı en çok merak edilen ürünü şüphesiz ki iPhone 14 serisi. Apple’ın bu yıl fiyatlara zam yapacağı uzun süredir konuşuluyordu. Bu söylentiler doğru çıkacak gibi görünüyor. Çünkü bugün iPhone 14 fiyatı sızdırıldı. Görünüşe göre Türkiye’de iPhone’u sadece zenginler satın alacak.

Gelen bileğilere göre iPhone 14, 799 dolardan başlayan fiyatlar ile satışa sunulacak. iPhone 14 Max ise 899 dolar fiyata sahip olacak. Şimdi gelelim işin çirkinleşsen tarafına. iPhone 14 Pro’nun fiyatı 1.099 dolardan satılacak. Pro Max ise 1.199 dolardan satılacak.

Param var en tepesi olsun diyorsanız 1.699 dolar ödemeniz gerekecek. Tabii dolarla değil TL ile ödeme yapmak isterseniz işin rengi yine değişecek. Apple’ın 7 Eylül gecesi yine bir zam yapacağına kesin gözüyle bakılıyor. Dolar kurunu 20’ye sabitlemesi beklenen Apple’ın, iPhone 14 Pro Max 1 TB modelini 50.000 TL’ye satması bekleniyor.

Aşağıdan sızdırılan fiyat listesine ulaşabilirsiniz.

iPhone 14 fiyatı

Ana modeller ile Pro modeller arasındaki farkı bu yıl, işlemci, kamera, RAM, ekran ve çentik konusunda açacak olan Apple, Pro’ya verilen paranın hakkını vermesini bekliyor. Apple Türkiye’nin fiyat politikasında yapacak bir şeyi kalmadı diyebiliriz. Kurlar ve vergilerden dolayı Apple maalesef ki fiyatları zamlaması gerekiyor. Apple’dan sonra diğer firmaların da boş durmayacağım onların da zam yapacağını belirtelim.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.