Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 31, 2022 17:53

Huawei P60 Pocket Kendini Gösterdi!

Huawei P60 Pocket Kendini Gösterdi!

Huawei’nin yeni katlanabilir telefonu Huawei P60 Pocket kendini gösterdi. Tasarımsal açıdan yeni model bakalım nasıl olacakmış?

Katlanabilir telefon sektöründe rakiplerine taş çıkaran Huawei’nin 2023 yılı planları belli olmaya başladı. Son gelen bileğilere göre Pocket serisi önümüzdeki yılda da devam edecek. Huawei P60 Pocket ile karşımıza çıkacak olan firmanın nasıl bir tasarım kullanacağı bugün ortaya çıktı.

Huawei’nin yeni canavarı, TENAA veritabanında ortaya çıktı. Ancak ne yazık ki henüz neredeyse hiçbir özellik belli değil. TENAA sayesinde telefonun 4.260 mAh kapasiteli batarya ile geleceği görünüyor. Hatırlatma için selefinde 4.000 mAh kapasiteli bataryanın yer aldığını belirtelim.

Sızdırılan görselde ilk bakışta tasarımın değişeceğini düşünebilirsiniz. Ancak nihai sürümde tasarımın çok farklı olmayacağı söyleniyor. 2023 yılında tanıtılacak olan bu telefonun fiyatı büyük önem taşıyacak. Çünkü önümüzdeki yıl telefon fiyatlarında ciddi bir fiyat artışı yaşanabilir. Bu artışı 7 Eylül tarihine iPhone 14 serisi ile Apple başlatacak. Huawei muhtemelen rakibi Samsung ve Xiaomi’yi bekleyecek. Android dünyasında ilk hangi firma zam yaparsa onun tepki alacağı açıkça ortada. Bu yüzden Huawei risk almak istemeyecektir.

Huawei P60 Pocket

İşlemci tarafında bu telefonun Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setini kullanması bekleniyor. Fiyatı uygun tutmak için elinden geleni yapacak olan Huawei’nin ekran ve kamera konusunda da yenilikler sunması bekleniyor. Türkiye pazarına da gelecek olan bu telefon bakalım katlanabilir telefonlarda çığır açabilecek mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.