Akıllı Telefon Ağustos 30, 2022 10:21

Xiaomi Mix Fold 2 Hemen Tükendi, İlgi Yoğun

Xiaomi Mix Fold 2 Hemen Tükendi, İlgi Yoğun

Xiaomi Mix Fold 2 ülkesi Çin’de satışa sunuldu, ancak Xiaomi talebi karşılayamıyor. Katlanabilir telefon dakikalar içerisinde tükendi.

Xiaomi Mix Fold 2 kuşkusuz son dönemin en çok ilgi gören telefonu oldu. Phone Arena sitesi yaptığı inceleme sonrasında katlanabilir telefon için mobil dünyasında iPhone’dan sonraki en önemli telefon olarak nitelendirdi. Katlanabilir telefon, oyunu yeniden değiştirecek özelliklere sahip, fakat üretim hattında bazı sorunlar yaşıyor. Xiaomi telefonu bir hafta önce satışa çıkaracağını açıkladı, fakat yeterli üretim hattına ulaşılamadığı için satış bu haftaya ertelendi.

Mix Fold 2 sınırlı sayıda da olsa Çin’de satışa sunuldu. Kaç adet satıldığından söz edilmezken, telefon dakikalar içerisinde tükendi. Mix Fold 2’nin bu denli ilgi görmesinde tasarım, teknik özellikler ve en önemlisi fiyatının büyük etkisi var. Galaxy Z Fold 4 Çin’de 2000 dolardan satılırken, Xiaomi Mix Fold 2’nin başlangıç fiyatı 1200 dolar seviyesinde.

Xiaomi Mix Fold 2’ye Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemcisi güç veriyor. Yeni nesil LPDDR5 RAM ve UFS 3.1 bellek teknolojileri ile donatılan telefonda pil 4500 mAh büyüklüğünde ve 67 watt hızlı şarj desteği sunuyor. Telefonun arkasında üç kamera bulunuyor. Ana kamerada Sony’nin OIS destekli 50 megapiksellik IMX766 görüntü sensörü yer alıyor. Telefonda ayrıca 13 megapiksel ultra geniş açılı ve 8 megapiksel telefoto kamera bulunmakta.

Xiaomi Mix Fold 2’nin öne çıkan özelliği kuşkusuz ekranı ve ince yapısı. Telefon açık vaziyette sadece 5.4 mm kalınlığında. Benzersiz menteşe sistemi ve ekran üzerine yerleştirilen 0.03 mm kalınlığındaki ultra ince esnek UTG cam, ekrandaki kırışıklıkları neredeyse görünmez hale getiriyor. Katlanabilir telefon ne yazık ki küresel çapta satışa sunulmayacak.

MIUI 13.1 Güncellemesi Alacak Xiaomi, Redmi ve POCO Modeller Açıklandı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.