Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 30, 2022 16:21

Logitech ve Tencent Oyun Konsolu Geliştiriyor

Logitech ve Tencent Oyun Konsolu Geliştiriyor

Oyun aksesuar devi Logitech ve Tencent ortaklaşa bir konsol üzerinde çalışıyor. Bu konsol Android tabanlı olacak.

Bu ayın başlarında, çevre birimleri üreticisinin oyun odaklı bölümü Logitech G, bu yıl Tencent Games ile ortaklaşa bulut oyun konsolu geliştireceğini duyurdu . El konsolu hakkında çok az şey biliniyor ve tasarım gizli tutuluyordu. Ancak bugün her şey gün yüzüne çıktı desek yalan olmaz. Logitech ve Tencent, Android tabanlı bir konsol geliştirecek.

Tasarım, Tencent’in bir konsol için patent başvurularında görülene benziyor, Çoğu oyun için gerekli olan tüm analoglar, düğmeler ve triggerlar bu konsolda yer alacak.

En önemlisi, sızdırılan görüntüler gerçek cihazla ilgili önemli bir şeyi ortaya koyuyor. Bu konsolda Android işletim sistemi yer alacak. Yani ayrıca bir işletim sistemi bulunmayacak. Bu yüzden Android oyunları ile yetinmeniz gerekecek. Ayrıca emülatör ile diğer konsolların oyunlarını da oynayabileceksiniz.

Bu konsol Android oyunları yerine akışa odaklandığından platform çok önemli değil. Logitech ve Tencent, Xbox Cloud Gaming ve Nvidia GeForce Now’ı avuçiçi cihazlarda kullanmak için görüştüklerini ve her iki hizmetin de zaten Android uygulamalarına sahip olduğunu söyledi. Görüntü ayrıca Steam simgesini de gösteriyor, bu nedenle iki şirket başka bir önemli ortak sağlamış olabilir.

Logitech ve Tencent

Oyun senaryolarına gelince, iki Xbox simgesi olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Ya bu bir hatadır ya da biri Xbox Bulut Oyun hizmeti içindir, diğeri Xbox Uzaktan Oynatma için olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.