Akıllı Telefon Ağustos 30, 2022 13:47

Huawei P50 Pocket Lite Geliyor, Daha Ucuz Olacak

Huawei P50 Pocket Lite Geliyor, Daha Ucuz Olacak

Huawei P50 Pocket Lite modeli için çalışmalara başlamış durumda. Telefonun görüntüleri Çin’de ortaya çıktı. İşte P50 Pocket Lite.

Katlanbilir akıllı telefonların pazar payı her geçen gün artıyor. Fiyatlar düştüğü takdirde pazar payının hızla yükseldiğine şahit olacağız. Samsung‘un lider üretimi olduğu segmentte artık Çinli üreticilerin de söz sahibi olduğunu görüyoruz. Huawei P50 Pocket geçen yıldan bu yana tüm dünyada en çok satan ikinci (birinci Galaxy Z Flip 3) katlanabilir telefon oldu. Yeni bir rapora göre Huawei dikey şekilde katlanabilen telefonun uygun fiyatlı modelini hazırlıyor. Bu telefonun Huawei P50 Pocket Lite ismiyle çıkış yapması bekleniyor. TENAA belgelendirme kuruluşunca onaylanan telefonun görüntülerine göz atalım.

Huawei P50 Pocket Lite Karşınızda!

TENAA belgelendirme kuruluşunda P50 Pocket’e benzeyen bir akıllı telefon ortaya çıktı. Model numarası P50 Pocket ile benzerlik gösteriyor. İddiaya göre bu telefon P50 Pocket’ın düşük fiyatlı bir versiyonu olacak. Peki Huawei telefonda hangi özellikleri değiştirecek?

Dış kapak üzerinde üç kamera bulunuyor. Kamera özelliklerinin değişmesi beklenmezken, işlemci biriminde Snapdragon 778G tercih edilebilir.  Halihazırda Türkiye’de satılmakta olan P50 Pocket modeline Snapdragon 888 işlemcisi güç veriyor. Huawei ayrıca telefonda maliyetleri düşürmek adına malzeme kalitesinde değişime gidebilir.

P50 Pocket zaten kullanıcıların ilgi gösterdiği bir katlanabilir akıllı telefon. Uygun fiyatlı modeliyle birlikte bu ilgi daha katlanacaktır. P50 Pocket’ın Türkiye fiyatı şu sıralar en düşük 22.000 TL seviyesinde.

Huawei Mate 50 Pro ile Çentik Geri Dönüyor!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.