Akıllı Telefon Ağustos 30, 2022 10:51

Galaxy Z Fold 4 Bıçak, Ateş ve Bükme Testlerinden Geçti

Galaxy Z Fold 4 Bıçak, Ateş ve Bükme Testlerinden Geçti

Galaxy Z Fold 4 satışa sunulduktan hemen sonra JerryRigEverything adlı YouTube kanalığının sağlamlık testlerinden geçti. Peki sonuç?

Galaxy Z Fold 4, akıllı telefonlara uyguladığı sıra dışı dayanıklılık testleriyle ünlü JerryRigEverything adlı YouTube kanalının son üyesi oldu. Çeşitli sivri cisimler, maket bıçağı, çakmak, taşlı toprak ve bükmeden oluşan testlere bakalım Galaxy Z Fold4 ne kadar dayanabildi.

Telefonun ekranı belirli bir seviyeye kadar çizilmelere karşı direnç gösteriyor. Yine yakma testinde AMOLED panelin yapısı gereği ekran kısa süre içerisinde eski haline dönüyor. Galaxy Z Fold4 yeni bir menteşe sistemine geçiş yapsa da, katlandığında arada bir miktar boşluk kalmaya devam ediyor. Aralardan girecek toz ve küçük cisimler ekranı kirletebilir.

En önemlisi Galaxy Z Fold 4’ün bükme testinde ne kadar dayanacağı. Samsung’un yeni nesil katlanabilir telefonu yoğun güç altında bile sağlam kalmayı sürdürüyor.

Galaxy Z Fold 4 Başlıca Özellikleri

Türkiye fiyatı 39.999 TL olarak belirlenen Galaxy Z Fold 4’ün başlıca özelliklerini hatırlayalım. Telefonda 7,6 inç inç büyüklüğünde QXGA+  (2176 x 1812 piksel) dış ve 6.2 inç büyüklüğünde kapak ekranı yer alıyor. Her iki ekran da 120Hz tarama hızını destekliyor. Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisiyle çıkış yapan telefonda 50 megapiksel ana kamera 12 megapiksel ultra geniş açılı ve 10 megapiksel telefoto üçlü arka kamera birimi yer alıyor. Dış kapaktaki ön kamera 10 megapiksel, iç kısımda ise ekran altına yerleştirilen 4 megapiksel ön kamera bulunuyor. 25 watt hızlı şarj destekli 4.400 mAh pil, IPX8 sertifikası, stereo hoparlör ve yana monte parmak izi tarayıcısı telefonda öne çıkan diğer özellikler.

Galaxy S21 Serisi Büyük Bir Kamera Güncellemesi Alıyor

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.