Akıllı Telefon Ağustos 30, 2022 18:48

Galaxy S21 One UI 5.0 Beta Programı Başladı

Galaxy S21 One UI 5.0 Beta Programı Başladı

Galaxy S22 serisinin ardından bu defa Galaxy S21 One UI 5.0 beta programı başladı. Android 13 güncellemesi adım adım geliyor.

Samsung, Galaxy S22 serisi için One UI 5.0 beta güncellemesini yayınladıktan birkaç hafta sonra güncellemeyi bu defa Galaxy S21 serisi için başlattı. SamMobile sitesinde yer alan habere göre Samsung, ingiltere’deki Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra için Android 13 beta programını kullanıma sundu. Yaklaşık 2GB büyüklüğünde olan güncelleme beta programına dahil olan kullanıcılar tarafından indirilebiliyor. Şirketin beta programını kısa süre içerisinde daha fazla ülkede başlatmasını bekliyoruz. Bu ülkeler arasında ne yazık ki Türkiye yer almayacak.

Galaxy S21 serisi için Android 13 beta programının ekim ayına kadar sürmesi bekleniyor. Galaxy S22 serisinin kararlı güncellemeyi almasından hemen sonra sıra bu defa galay S21 serisine gelecek. İşler yolunda giderse Galaxy S21 serisi için de One UI 5.0’ın ekim sonunda kararlı bir halde yayınlanması bekleniyor.

Galaxy S21 One UI 5.0 neler getiriyor?

Güncelleme, gelişmiş Renk Paleti özelliği, daha işlevsel widget’lar, her kişi için ayrı arama arka planları, her uygulama için katılım bildirimleri, uygulamaya özel dil ayarları ve iyileştirilmiş performans getiriyor.

One UI 5.0 ayrıca kilit ekranı duvar kağıdı koleksiyonunu düzenleme, Samsung Klavyede boşluk çubuğu satırını özelleştirme seçenekleri sunuyor. Güncelleme kapsamında yer alan gelişmelerden biri de bildirimlerin değişen görünümü ve hızlı ayar geçişlerinin değişmesi oldu.

Ayrıca Dijital Denge bölümünün tasarımı da iyileştirildi. Uyku Vakti Modu özelliği, Saat uygulamasından Bixby Routines uygulamasına taşındı. Samsung, Modlar özelliği aracılığıyla Bixby Rutinlerini basitleştirdi.  Son olarak güncelleme kapsamında, daha fazla emoji, geliştirilmiş emoji çiftleri ve AR Emojileri sunuluyor.

Amazon Galaxy S22 Ultra’nın Fiyatını Düşürdü

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.