Akıllı Telefon Ağustos 30, 2022 15:18

1 İnç Sensörlü Telefonlar, Xiaomi 12S Ultra’yı Unutturacak

1 İnç Sensörlü Telefonlar, Xiaomi 12S Ultra’yı Unutturacak

Güvenilir bir kaynağın aktardıklarına göre Snapdragon 8 Gen 2 işlemcili ve 1 inç sensörlü akıllı telefonların çıkış yaklaşıyor.

Xiaomi 12S Ultra kamera özellikleriyle kuşkusuz son döneme damga vuran telefonlardan biri oldu. Amiral gemisi telefonda Sony ve Xiaomi tarafından geliştirilen ve bu süreçte 15 milyon dolarlık bir bütçe harcanan Sony IMX989 görüntü sensörü yer alıyor. 1 inç büyüklüğünde ve 50 megapiksel çözünürlüğündeki bu özel kamera görünüşe bakılırsa daha fazla modelde yer bulacak. Güvenilir bir kaynağın aktardıklarına göre yıl sonu yaklaşırken gözler Snapdragon 8 Gen 2 işlemcili ve 1 inç sensörlü telefonlara çevrildi. Şimdi detaylara geçelim.

1 inç Sensörlü Telefonların Sayısı Artıyor

Digital Chat Station adlı güvenilir kaynaktan gelen son haberlere göre, Xiaomi 12S Ultra ile birlikte kullanıma sunulan Sony IMX989 görüntü sensörünü kullanan telefonların sayısı artacak. Xiaomi 12S Ultra’nın en büyük avantajını elinden kapacak olan bu telefonlar daha güçlü ve verimli çalışan Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisiyle donatılacak.

Sony IMX989 görüntü sensörü her ne kadar Xiaomi ve Sony tarafından geliştirilse de, Xiaomi yeni sensörün diğer markalar tarafından kullanılması yönünde işbirliğine açık olduklarını söyledi.

1 inç sensör büyüklüğüne sahip telefonların kasım ve aralık ayında çıkış yapmaları bekleniyor. Xiaomi 13 Pro sözü edilen bu telefonlardan biri olabilir. Yine OnePlus 11 Pro’nun de yine Sony IMX989’a sahip olacağı bildiriliyor. İddialara göre bu kamerayı kullanacak telefonlardan biri de Oppo Find X6 Pro olacak.

Xiaomi Mix Fold 2 Hemen Tükendi, İlgi Yoğun

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.