Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 29, 2022 18:40

Huawei Mate 50 Pro ile Çentik Geri Dönüyor!

Huawei Mate 50 Pro ile Çentik Geri Dönüyor!

Huawei’nin yeni amiral gemisi Huawei Mate 50 Pro ile çentiğin geri geleceği ortaya çıktı. Peki, Huawei’den neden böyle bir hamle geliyor?

Huawei, 6 Eylül tarihinde Huawei Mate 50 serisini tanıtacak. Etkinliğe sayılı günler kala telefonlar hakkında bilgiler de ortaya çıkmaya başladı. Sızdırılan ekran koruyucu fotoğraflarına göre Mate 50 Pro’nun en az Mate 20 Pro’daki kadar geniş bir çentiğe sahip olacak. Peki, Huawei Mate 50 Pro neden çentik ile gelecek?

Sızıntıları ile nam salmış olan Digital Chat Station telefonun 1.5K çözünürlüğünde ekran ile geleceğini belirtiyor. Ana ve diğer modeller ise FHD+ çözünürlük ile gelecek. Redmi K50 Ultra’nın çözünürlüğünü kullanacak olan Mate 50 Pro’da gelişmiş bir ön kamera yer alacak. iPhone X ile iPhone’lara gelen çentik çok eleştirilmişti. Ancak Face ID’nin sistemine benzer hala bir tane bile Android telefon üretilemedi. Huawei bunu kırmaya gelecek gibi görünüyor.

Mate 40 serisi de alışılmadık bir ekran oranı ve piksel çözünürlüğü ile gelmişti. Ancak bu sefer Mate telefonlarının genişlemeden daha uzun olmasını bekliyoruz. Huawei’nin bu çentiğe daha fazla sensör ve ikili ön kamera kurulumunu ekleyeceği söyleniyor.

Huawei Mate 50 Pro

Leica ile olan işbirliğini kaybeden Huawei’nin, kendi geliştirmiş olduğu kamera sistemleri bu seride yer alacak. Yeni serinin kamera tarafında yine DxOMark’ta zirveye yerleşmesi bekleniyor. Eğer Huawei, Xiaomi 12S Ultra’dan daha iyi fotoğraf çekmeyi başarabilirse tarihe geçer diyebiliriz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.