Gündem Ağustos 29, 2022 15:47

Elon Musk Petrolcü Çıktı! Tesla’ya Ters Açıklamalar!

Elon Musk Petrolcü Çıktı! Tesla’ya Ters Açıklamalar!

Ünlü milyarder Elon Musk, petrol ve gazın önemine dikkat çekti. Tesla’nın kurucusundan gelen açıklamalar çok konuşulacak.

Tesla ve SpaceX’in kurucusu ünlü milyarder Elon Musk, dünyanın petrol ve gaza çok ihtiyacı olduğuna inanıyor. Musk, bu ilginç söylemlerini Norveç’in Stavanger kentinde düzenlenen uluslararası enerji ve teknoloji ONS-2022 konferansında dile getirdi.

Elon Musk’a göre petrol ve gaz olmadan medeniyet çökecek. Konu ile ilgili açıklama yapan ünlü milyarder; “Kısa vadede insanlığın hala petrole ve gaza ihtiyacı var, aksi takdirde medeniyet çökecek. Özellikle bugün Rusya’ya yönelik yaptırımlarla medeniyetimizi devam ettirmek için petrole ve gaza ihtiyacımız var.Akıl sahibi her insan böyle bir sonuca varacaktır.” ifadelerini kullandı.

Norveç’in kıta sahanlığında petrol ve gaz arayışına da değinen Musk, mevcut ortamda ek keşiflerin bir dereceye kadar mümkün olduğunu kaydetti. Musk aynı zamanda sürdürülebilir enerjiye geçişi hızlandırmanın önemli olduğuna inanıyor.

Elon Musk

Musk’ın iki gün önce tüm dünyadaki nükleer santrallerin tam kapasiteyle açılması çağrısında bulunduğunu belirtelim. Elektrikli otomobil üretip dünyayı korumanın yolu petrol tüketimini azaltmak diyen Musk’ın bu açıklamaları çok konuşulacak. Kendi ile sürekli çelişen ve sağlıklı düşünemeyen Musk’ın her söylediği daha uzun süreler olay olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.