Asus Ağustos 29, 2022 15:19

ASUS ROG Phone 6D Ortalığı Karıştırmaya Geliyor

ASUS ROG Phone 6D Ortalığı Karıştırmaya Geliyor

Asus’un yeni oyuncu telefonu ASUS ROG Phone 6D ortalığı karıştırmaya geliyor. Bu telefon iPhone 14’ü tahtından edebilir.

Android telefon pazarı karışmaya devam edecek gibi görünüyor. Oyuncu telefonları ile ön plana çıkan Asus’un uzun zamandır ASUS ROG Phone 6D modelini tanıtacağı söyleniyordu. Bu söylentilerden sonra bugün ASUS, 19 Eylül’de küresel bir etkinlikte ROG Phone 6D’nin lansmanını onayladı. Şirket ayrıca, geçen ay tanıtılan ROG Phone 6’daki Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setine kıyasla Dimensity 9000+ yonga seti tarafından destekleneceğini doğruladı .

Çoğu oyun telefonu Snapdragon yonga seti tarafından desteklendiğinden, bu model amiral gemisi Dimensity 9000+ yonga seti tarafından desteklenen ilk oyun telefonu olacak. Yakın tarihli bir sızıntı, CPU için 29.1317 puan ve GPU için 43.0867 puan olmak üzere 11.46.594 puanlık bir AnTuTu puanı ortaya çıkardı. Bu puanlar oldukça ciddi seviyelerde. Asus, en hızlı telefon unvanını bu sayede eline alabilir.

Yonga setinin yanı sıra, telefonun 6.78 inç büyüklüğünde FHD+ çözünürlüğünde 165Hz tazelemeli AMOLED ekran, 50MP IMX766 sensör ve 65W hızlı şarjlı 6000mAh kapasiteli batarya ile geleceği söyleniyor. Bu bilgilere ek olarak telefonun Snapdragon’lu bir sürümünün de olacağı söyleniyor.

ROG Phone 6D, Snapdragon sürümünden daha ucuz olabilir. Fiyat açısından iki modelin de ne kadardan satılacağını kestirmek güç. Türkiye pazarına gelmeyecek olan bu yeni canavarlar muhtemelen 700 dolar bandını kolayca aşacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.