Apple Ağustos 29, 2022 19:51

Apple AR/VR Kaskı için Geri Sayımı Başlattı!

Apple AR/VR Kaskı için Geri Sayımı Başlattı!

iPhone üreticisi sanal gerçeklik işine giriyor. Son raporlara göre Apple AR/VR kaskı için ismini tescil ettirmeye başladı bile.

Apple’ın sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojisini bir araya getirmesi an meselesi. Apple AR/VR işine bomba gibi bir giriş yapacak.  Mark Gurman’ın Bloomberg’deki haberine göre, ticari marka başvuruları Apple’ın merakla beklenen karma gerçeklik başlığı için olası isimler üzerinde hak iddia edebileceğini gösteriyor.

Ayrıca ABD, AB, İngiltere, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Suudi Arabistan, Kosta Rika ve Uruguay’da “Reality One”, “Reality Pro” ve “Reality Processor” isimleri için başvurular yapıldı. Apple belgeleri dosyalamamış olsa da, iPhone üreticisinin daha önce kullandığı, örneğin markaları korumak için şirketin daha önce birlikte çalıştığı hukuk firmalarına güvenmek gibi bir modeli izliyorlar.

Bu yıl Apple, realityOS’un ticari markasını aldı. Bloomberg News, Immersive Health Solutions’ın yeni ticari markaları Şubat ayında tescil ettirdiğini gösteren kayıtlar aldı. Delaware paravan işletmesi olan Corporation Trust soruşturmadan kaçınmak için bu varlığı kaydettirdi.

Apple, ilk karma gerçeklik başlığını 2023’te piyasaya sürmeyi hedefliyor. Ancak kamera sensörleri, yazılım ve aşırı ısınma ile ilgili sorun yaşıyor. Apple ticari markalara sahipse, “Reality One” ve “Reality Pro” yeni ürünler olabilir. Mark Gurman, gelecekte birden fazla ürün çıkması durumunda şirketin birçok isim kaydedebileceğine inanıyor.

Strateji, Apple’ın Apple Watch’ın işletim sistemi watchOS’unu çağırmasıyla karşılaştırılabilir. Apple şu anda geliştiricilerin iPhone için artırılmış gerçeklik (AR) uygulamaları oluşturmaları için RealityKit sağlıyor. Apple’ın N301 kod adlı ilk kulaklığının, söz konusu olduğunda piyasadaki en güçlü ve pahalı kulaklıklardan biri olması bekleniyor.

Apple AR/VR

Apple, yüksek çözünürlüklü VR ve AR görsellerini işlemek için ek işleme gerektirse de cihazlarında 16 GB RAM’e sahip çip üzerinde bir M2 sistemi kullanmayı planlıyor. Apple’ın kaskı, Haritalar’ın VR sürümlerini, ayrıca FaceTime ve birden fazla kullanıcı için işbirliği işlevlerini içerebilir. Ayrıca VR sporları, eğlence ve oyun sunacak. Fiyat açısından bu ürünlerin çok niş bir kitleye hitap edeceğini belirtelim.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.