Xiaomi 13 Ekran Özellikleriyle Şaşırtıyor!

Xiaomi 13 ve 13 Pro modellerinin ekran özellikleri belli oldu. Serideki modellerde bu defa düz ve kavisli ekranlar göreceğiz.

Xiaomi amiral gemisi serisinde özüne dönüyor diyebiliriz. Xiaomi Mi 9 sonrasında (Mi 10, Mi 11 ve 12) kavisli ekrana geçiş yapan Çinli şirket, Xiaomi 13 serisiyle birlikte yeniden düz ekran kullanmaya hazırlanıyor. Konuya dair mobil dünyasının bir numaralı sızıntı kaynağı Digital Chat Station cephesinden gelen son gelişmeleri aktaralım.

Xiaomi 13 Düz Ekran ile Geliyor

Kavisli paneller daha iyi bir sonsuz ekran deneyimi yaşatsa da özellikle oyun esnasında yanlış dokunmalar nedeniyle kullanıcıların hedefinde. Kavisli ekranların bir diğer dezavantajı ise maliyetleri artırması ve hasar gördüğünde kullanıcıya daha fazla masraf çıkarması olarak gösterilebilir. Android markaların neredeyse tümünün ürün yelpazesinde kavisli ekrana sahip bir model yer almakta.

Xiaomi 13 ve 13 Pro

Xiaomi’ye baktığımızda premium segmentteki tüm telefonlarda kavisli ekran kullanılıyor. Xiaomi 13 ile birlikte ise bu durumun değişeceği söyleniyor. Kaynağa göre Xiaomi 13’te düz ekrana geçiş yapılacak. Düz ekrana geçişle birlikte panel büyüklüğünde bir değişiklik söz konusu olacak. Xiaomi 12’deki 6.28 inçlik ekran boyutu Xiaomi 13’te 6.36 inç seviyesine çıkarılacak. Ekran ayrıca 1.5K çözünürlük seviyesinde olacak. Düz ekrana geçişle birlikte Xiaomi 13’te maliyetlerin biraz düşeceğini söyleyebiliriz.

Xiaomi 13 Pro söz konusu olduğunda ise telefonda 12 ve 12S Pro’nun ekran boyutu ve çözünürlük seviyesinde olacak. Xiaomi 13 Pro’da 6.72 inç büyüklüğünde neredeyse 3K (3200 x 1440 piksel) çözünürlüğünde ve kavisli LTPO AMOLED panel kullanılması bekleniyor.

Xiaomi’nin amiral gemisi telefonlarının kasım ayında tanıtılması bekleniyor. Her iki model Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinden güç alacak.

Xiaomi 12 Lite Türkiye Pazarında Satışa Sunuldu!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu