Mobil Ağustos 28, 2022 16:54

Vivo Y16 Giriş Seviyesini Hareketlendirecek

Vivo Y16 Giriş Seviyesini Hareketlendirecek

Mobil devinin giriş seviyesini hedefleyen yeni akıllı telefonu Vivo Y16 tasarımıyla karşımızda. İşte telefona dair tüm detaylar.

Vivo, son zamanlarda Y ve V serisi altında birçok telefonuyla karşımıza çıkmıştı. Şimdi ise şirket Y serisinin giriş seviyesinde konumlanacak olan Vivo Y16 isimli akıllı telefonuyla yeniden karşımızda. Gelin telefonun tüm detaylarına göz atalım.

Vivo Y16 Tasarımıyla Ortaya Çıktı

Gelen bilgilere göre akıllı telefon, çift kamera sistemine sahip olacak. Telefon giriş seviyesinde olmasına rağmen premium görünüm sunacak. Akıllı telefonun görselindeki bilgilerine göz attığımızda 4 katmanlı soğutma sistemine, IP53 sertifikasına(su sıçramaları ve toza karşı dayanıklılık), 5.000 mAh kapasiteli pile ve Android 12 gibi özelliklere sahip olduğunu görüyoruz.

Daha önceki bilgiler ise akıllı telefonun 6.51 inç büyüklüğünde ve HD+ çözünürlükte IPSD LCD ekrana sahip olacağını göstermişti. 4GB RAM ve 64GB/128GB dahili depolama seçenekleri, MediaTek Helio G35 yonga seti üzerinde çalışan Vivo Y16’ya destek olacak.

Vivo Y16

13 Megapiksel birincil kamera ve 2 Megapiksel derinlik/makro lensi optik sistemi oluşturacak. Bir LED flaş da aydınlatmayı sağlayacak. Selfie için 5 Megapiksel çözünürlüğünde lens yer alacak.

Güvenlik için bir parmak izi okuyucu taşıyacak olan cihaz, Funtouch OS üzerinde işlem yapacak. Telefonun pil kapasitesine ek olarak 10W şarj desteğinin de yer alacağı belirtildi.  Giriş seviyesi Vivo Y16’nın 130-150$ arasında olan fiyat etiketiyle raflarda yer alacağı belirtildi.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.