Galaxy S23 Tasarımı ile Samsung’cuları Üzecek

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S23 için üzücü haber geldi. Tasarımda büyük bir değişiklik olmayacak. İşte konuyla ilgili detaylar.

Samsung, Ocak ayında bir aksilik olmazsa karşımıza Galaxy S23 ailesi ile çıkacak. Bu yıl yine üç farklı model tanıtacak olan firmanın, tasarım konusunda bir değişiklik yapması bekleniyordu. Çünkü Galaxy S21’den beri firma aynı tasarımı kullanıyordu. Ancak görünüşe göre Samsung’un yeni nesil amiral gemisi telefonları, mevcut neslin tasarımını neredeyse hiç değiştirmeden tutacak.

Sızıntıları ile ünlü ve Samsung’a karşı aşırı bir karşı tutum içerisinde olan Ice Universe daha önce bunun sadece Ultra’yı etkileyeceğini söylemişti. Ice Universe şimdi ise S23 ve S23+’ın da neredeyse öncekilerin kopyası olacağını iddia ediyor.

Ice Universe; “S23 ve S23+ ise S22 ile aynı tasarıma sahipler, hatta gövde çerçevesi bile değişmedi. Aynı ekran, aynı sensör, aynı kamera ve pilin benzer olduğu tahmin ediyorum. Telefondaki en büyük yükseltme Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti olacak.” ifadelerini kullandı.

S23 Ultra’daki en büyük değişiklik, çerçevenin genişliğindeki artış yani camın kavisli kısmının küçülmesi olacak. Fiyat açısından Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 14 serisi büyük bir kıstas olacak. Samsung muhtemelen Apple gibi yeni amiral gemisi modellerinin fiyatlarını 100 ile 150 dolar arasında arttıracak. Ancak Samsung’un fiyatları artırmayıp mevcut konumunu güçlendirme ihtimali de var. Bunu Ocak ayına kadar öğrenmek pek mümkün olmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu