Apple Ağustos 28, 2022 17:50

Apple Watch Pro Büyük Ekranı ile Fark Yaratacak

Apple Watch Pro Büyük Ekranı ile Fark Yaratacak

Apple’ın iPhone 14 etkinliğinde yeni akıllı saati Apple Watch Pro modeli ile de karşımıza çıkacağı söyleniyor. İşte saatin özellikleri.

iPhone üreticisi Apple 7 Eylül’de düzenleyeceği etkinlikte yeni nesil iPhone’ları duyuracak. Ancak bazı endüstri analistleri, telefonların yanı sıra bir akıllı saatin de ortaya çıkacağına inanıyor. Söylentilerde yer alan yeni model, standart Apple Watch’tan biraz farklı olacak. Bu modelin Apple Watch Pro olarak isimlendirilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Gelen bilgilere göre yeni model farklı bir tasarım ve önemli ölçüde daha büyük ekran ile daha kaliteli olacak. Büyük olasılıkla Apple Watch Pro olarak adlandırılacak ve bir tedarik zinciri analizine göre, düz ekran tasarımına sahip olacak ve kenarlara doğru gerçekten ince bir eğriliğe sahip olacak. Bu yüzden yeni modelin ekranın daha düz bir yapıda olacağını söyleyebiliriz. Pro model muhtemelen iPhone 14 Pro’nun tasarımını andıracak.

Yeni model 47 mm ölçecek büyüklüğünde 1,99 inç ekran ile gelecek. Mevcutta satılan Watch Series 7’de mevcut 1,77 inçlik ekranın yer aldığını belirtelim. Fiyat konusunda Pro modelin daha pahalı olacağı 500 doları zorlayabileceği de söyleniyor. Dayanıklılık açısından da rakiplerinden bir adım önde olması beklenen Pro model, tam bir premium saat olabilir.

Apple Watch Pro

Apple’ın rakipleri gibi yuvarlak ekrana geçmeyeceğini belirtelim. Pro modelde bile muhtemelen yine karemsi bir ekran tasarımı kullanılacak. Bakalım yeni model bu piyasaya akıllı saat böyle yapılır dedirtebilecek mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.