iPhone Atık Malzemeden Üretilecek!

Apple’ın CEO’su Tim Cook, iPhone için ilginç bir açıklama yaptı. Apple’ın ürünleri atık malzemelerden üretilecek. İşte detaylar.

Apple CEO’su Tim Cook, verdiği bir röportajda, Apple’ın uzun vadeli hedefinin yeni ürünler yapmak için Dünya’daki herhangi bir kaynağı kullanmamak olduğunu söyledi. Tim Cook, Apple’ın ürünleri çevre dostu bir şekilde üretmesinin önemli olduğunu söyledi. Cook; “Kullanılan malzemeler veya geri dönüştürülen malzemeler olsun, Dünya’yı daha iyi bir yer haline getirmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı. iPhone ve diğer Apple ürünleri yakında atık malzemeden üretilecek.

Tim Cook Apple’ın kendisinin karbon nötrlüğüne ulaştığını ve 2030 yılına kadar tedarik zincirinde ve gezegenimizin kaynaklarını kullanmadan üretilecek yeni ürünlerde karbon nötrlüğü sağlamayı umduğunu söyledi. Apple özellikle çevre dostu ve geri dönüştürülmüş malzemeler kullanmayı planlıyor.

Apple, geçtiğimiz yıl 13 ve 13 Pro kutuları için plastik kaplama kullanmayı bırakarak 600 ton plastik tasarrufu sağladı. Mevcutta satışta olan modeller, PCB kaplaması için %100 geri dönüştürülmüş tungsten ve ön ve arka kamera kabloları için %100 geri dönüştürülmüş altın kullanıyor.

iPhone 14 Pro

Apple’ın bu politikasına bu yılda da devam edeceğini düşünüyoruz. Dünyayı koruyoruz mottosu ile yola çıkan Cupertinolu firmanın bu süreçte kullanıcılarını madur ettiği de ortada. Şarj adaptörlerinin ve kulaklıkların kutu içeriğinden çıkarılması dünyayı koruyabilir ancak kullanıcıların pek hoşuna gitmeyebilir. Bakalım Cupertinolu firmanın yeni politikaları nasıl olacak? USB kablo da kutu içeriğinden çıkarılacak mı? Bekleyip göreceğiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu