Akıllı Telefon Ağustos 27, 2022 15:54

Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4, Bakın Nasıl Üretiliyor?

Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4, Bakın Nasıl Üretiliyor?

Samsung’un yeni nesil katlanabilir telefonları Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4’ün üretim aşamalarını bir video eşliğinde gösterdi.

Samsung yeni nesil katlanabilir telefonları Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Fip 4’ün nasıl üretildiğini gösteren bir video yayınladı. Bu video eminiz ki katlanabilir bir telefon satın almak isteyip de çabuk bozulacağından endişe eden kullanıcıların aklındaki bazı soru işaretlerini giderecektir.

Videoda, katlanabilir telefonlar günlük aşınma ve yıpranmaya be kadar dayanabileceklerini gösteren bazı zorlu testlerden geçiyorlar. Üretim aşamasında telefonun neredeyse her bir parçası sürekli olarak test ediliyor. Bunlar arasında ağ, doknmatik, sensör, S-Pen, kamera işlevi, kablosuz şarj, suya dayanıklılık, ekranın bükülmesi ve hatta yan tuşlar bile bir dizi testten geçiyor.

Yine videoda görüldüğü üzere montaj robotlar tarafından otomatik olarak yapılıyor. Üretim aşamasında tabii elle yapılan aşamalar da mevcut, fakat Samsung bunları videoya dahil etmemiştir.

Öte yandan Samsung katlanabilir akıllı telefonlarını 40’tan fazla ülkede satışa çıkardı. Türkiye fiyatları 25.999 TL ve 39.999 TL olarak belirlenen telefonların kısaca başlıca özelliklerinden söz edelim.

Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4 teknik özellikleri

Galaxy Z Flip 4

Galaxy Z Flip 4’te 6.7 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızına sahip Super AMOLED ekran yer alıyor.  Telefonda ayrıca 1.9 inç büyüklüğünde kapak ekranı bulunuyor. Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisinden güç alan telefonun arkasında 12 megapiksel çift arka kamera ve 10 megapiksel ön kamera bulunuyor. 25 watt hızlı şarj destekli 3.700 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyan telefonda IPX8 sertifikası, stereo hoparlör ve yana monte parmak izi tarayıcısı öne çıkan diğer özellikler.

Galaxy Z Fold 4

Telefonda 7,6 inç inç büyüklüğünde QXGA+  (2176 x 1812 piksel) dış ve 6.2 inç büyüklüğünde kapak ekranı yer alıyor. Her iki ekran da 120Hz tarama hızını destekliyor. Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisiyle çıkış yapan telefonda 50 megapiksel ana kamera 12 megapiksel ultra geniş açılı ve 10 megapiksel telefoto üçlü arka kamera birimi yer alıyor. Dış kapaktaki ön kamera 10 megapiksel, iç kısımda ise ekran altına yerleştirilen 4 megapiksel ön kamera bulunuyor.

25 watt hızlı şarj destekli 4.400 mAh pil, IPX8 sertifikası, stereo hoparlör ve yana monte parmak izi tarayıcısı telefonda öne çıkan diğer özellikler.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.