Akıllı Telefon Ağustos 25, 2022 10:23

Vivo X80 Pro+ Tam Bir Amiral Gemisi Telefon Olacak

Vivo X80 Pro+ Tam Bir Amiral Gemisi Telefon Olacak

Vivo X80 Pro+ görünüşe bakılırsa şirketin bu yıl ki en tepe modeli olacak. X80 Pro’ya göre daha iyi kamera ve işlemci bizleri bekliyor.

Vivo bu yılın ilk çeyreğinde Vivo X80 Pro modelini görücüye çıkardı. Donanım özellikleri arasında en çok kamera özellikleriyle öne çıkan bu telefonda Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisi yer aldı. Yeni bir rapora göre Vivo şimdi X80 Pro’nun üst modelini hazırlıyor. Söz konusu telefon Vivo X80 Pro+ ismiyle çıkış yapacak. Şimdi GSMArena sitesinin X80 Pro+ modeline dair yayınladığı son bilgileri aktaralım.

Vivo X80 Pro+ Daha İyi Kameraya Sahip Olacak

Sitenin aktardıklarına göre telefon ekim ayı içerisinde görücüye çıkacak. X80 Pro’daki Snapdragon 8 Gen 1’in yerine Pro+ modelde Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisi kullanılacak. TMSC’nin 4nm üretim sürecini temel alan bu işlemci önceki versiyon işlemciye göre yüzde 30 daha iyi enerji verimliliği sağlıyor. Ayrıca Snapdragon 8 Gen 1’ye kıyasla daha iyi bir ısı dengesi sunuyor.

Gelelim X80 Pro+’ın kamera özelliklerine. X80 Pro ile kıyaslandığında çok daha iyi bir kamera sisteminden söz ediliyor. Telefonda 50 megiksel çözünürlüğünde ana kamera göreceğiz. Arka bölümde ayrıca 48 megapiksel Sony IMX598 sensör, 50 megapiksel Samsung JN1 sensör ve 50 megapiksel Samsung JN2 sensörden oluşan toplam dört kamera yer alacak. Kameralar ultra geniş açılı, periskop ve telefoto şeklinde olacak.

Telefonda ayrıca 6.8 inç büyüklüğünde 2K çözünürlüğüne 120Hz AMOLED ekran, 80 watt hızlı şarj destekli 4.700 mAh pil ve ekran altı parmak izi tarayıcısı göreceğiz.

Vivo Android 13 Güncellemesini Resmi Olarak Başlattı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.