Akıllı Telefon Ağustos 25, 2022 11:03

realme 7 Güncelleme Almaya Devam Ediyor

realme 7 Güncelleme Almaya Devam Ediyor

realme’nin kullanıclardan yoğun ilgi gören bütçe dostu telefonu realme 7 ülkemizde yeni bir güncelleme alıyor. Yeni güncelleme neler getiriyor?

realme 7 için Türkiye’de yeni bir güncelleme daha başladı. Android 11 tabanlı realme UI 2.0 arayüzü üzerine kurulu olan telefon son olarak 199 MB büyüklüğünde bir güncellemeyi alıyor. OTA (şebeke) üzerinden dağıtımı sağlanan güncellemeyi dilerseniz hemen Ayarlar menüsünden sorgulatarak indirebilirsiniz.

Güncelleme ile birlikte telefonun güvenlik düzeyi Ağustos 2022 seviyesine çıkarılıyor. Güncelleme ayrıca bazı bilinen sorunları gidererek sistem kararlığını artırıyor. Bilgi için takipçimiz Murat Servet‘e teşekkür ederiz.

2020 yılında çıkış yapan telefon geçen yıl ağustos ayında Android 11 sürümüne yükseltildi. Kullanıcılar Android 12 / realme UI 3.0 güncellemesi içinse uzun süredir bir bekleyiş içerisinde. Android 12 güncellemesine dair bir gelişme yaşandığı takdirde sizlere aktaracağız.

realme 7 Başlıca Özellikleri

realme’nin Türkiye’de adeta peynir ekmek gibi satan telefonun teknik özelliklerini hatırlatalım. realme 7’de 6.5 inç büyüklüğünde 2400 x 1080 çözünürlüğünde ve 90 Hz tazelemeli LCD ekran yer alıyor. MediaTek Helio G95 işlemcisinden güç alan telefonun arkasında dört kamera bulunuyor. Kameralar 64 megapiksel  f/1.8 diyaframlı ana sensör + 8 megapiksel 119 derece ultra geniş açılı lens + 2 megapiksel 4cm makro sensör + 2 megapiksel derinlik sensörü şeklinde.

16 megapiksel ön kameranın eşlik ettiği telefonda parmak izi tarayıcısını yana monte halde görüyoruz. Telefonun öne çıkan özelliklerinden biri de 30 watt hızlı şarj destekli 5.000 mAh pili.

realme 9i 5G Tanıtıldı, Türkiye’ye Gelebilir

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.