PlayStation Ağustos 25, 2022 11:40

PlayStation 5 Fiyatı Zamlandı! Oyuncular Üzgün!

PlayStation 5 Fiyatı Zamlandı! Oyuncular Üzgün!

Dolar’ın Euro karşısında yükselmesinden sonra PlayStation 5 fiyatı zam aldı. Ortalama 50 Euro olan bu zam Türkiye’ye çok pahalıya patlayacak.

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PS5, çıkışında 399 euro dijital sürüm ve 499 euro diskli sürüm olarak fiyatlandırılmıştı. Ancak dünya çapında yaşanan çip ve enerji krizine ek olarak enflasyonun da artması dengeleri değiştirdi. Bu değişimde dolar ilginç bir şekilde değer kazanarak Euro’yu geçmeyi başardı. Bu yüzden Sony, PlayStation 5 fiyatı için düğmeye bastı.

Sony’nin yaptığı açıklamaya göre; PS5’in fiyatı Avrupa bölgelerinde 50 Euro zamlı olarak satılacak. Türkiye’de resmi satış fiyatından hiçbir yerde bulunmayan bu konsol ülkemizde de zamlanacak. Muhtemelen konsolun şu andaki karaborsa fiyatı resmi fiyatı olacak.

Şimdilik PlayStation Türkiye cephesinden konu ile ilgili resmi bir açıklamanın gelmediğini belirtelim. Resmi açıklama geldiğinde sizlerle paylaşıyor olacağız. Umarız PlayStation Türkiye, ülkemizdeki mevcut koşulları göz önünde bulundurarak konsolun fiyatını sabit tutmaya çalışır. Aksi durumda minimumda 15.000 TL’ye konsol alacak duruma doğru sürüklenebiliriz…

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.