Ağustos 25, 2022 13:50

DualSense Edge ile PS5’te Kontrolü Elinize Alın

DualSense Edge ile PS5’te Kontrolü Elinize Alın

Sony, PlayStation 5 için DualSense Edge adını verdiği yeni kontrolcüsünü tanıttı. Xbox Elite tarzındaki bu kontrolcü çok konuşulur.

Sony, PlayStation 5 için DualSense Edge isimli yeni kontrolcüsünü tanıttı. Oyun devi, tamamen kişiselleştirilmiş bir denetleyici deneyimi için tasarlanmış ilk yüksek performanslı, ultra özelleştirilebilir denetleyici olduğunu iddia ediyor. Kontrolcü üzerinde kullanıcı arabirimi, değiştirilebilir çubuk modüller, çoklu kontrol profillerini kaydetme yeteneği ve çok daha fazlası gibi bir dizi donanım ve yazılım tabanlı özelleştirme yer alacak.

Kontrolcünün donanım özellikleri arasında belirli düğme girişlerini yeniden eşleştirmenize veya devre dışı bırakmanıza ve çubuk hassasiyetini ve ölü bölgeleri değiştirerek amacınıza ince ayar yapmanıza olanak tanıyan ultra özelleştirilebilir kontroller yer alıyor. Ayrıca, her tetikleyici, seyahat mesafesini ve ölü bölgeleri beğeninize göre özelleştirme seçenekleriyle yapılandırılabilir ve denetleyicideki her bir ayrı çubuk modülü tamamen değiştirilebilir.

Sony, DualSense Edge denetleyicisine birkaç kullanıcı dostu yazılım özelliği de ekledi. Optimum kontrol ayarlarınızı keşfettikten sonra, çok sayıda kontrol profili kaydedebilir ve bunlar arasında hızla geçiş yapabilirsiniz.

Oyundayken, yeni Fn düğmesi önceden ayarlanmış kontrol profilleri arasında geçiş yapmanıza, oyun ses yüksekliğini ve sohbet dengesini ayarlamanıza ve kontrolör profili ayarları paneline erişmenize olanak tanıyacak.

Sony ayrıca dokunsal geri bildirim, ayarlanabilir tetikleyiciler, dahili mikrofon, hareket kontrolörleri ve daha fazlasıyla sürükleyici bir oyun deneyimi vaat ediyor. Denetleyici, bir bağlantı muhafazası aracılığıyla denetleyiciye kilitlenen bir USB Type-C örgülü kabloyla birlikte gelecek.

Xbox Elite’e rakip olacak olan bu kontrolcünün henüz ne çıkış tarihi ne de fiyatı açıklandı. Muhtemelen bu kontrolcü için 159 dolar gibi bir fiyat istenecek ve 2022’nin tatil sezonunda satışa sunulacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.