Akıllı Telefon Ağustos 24, 2022 11:23

Xiaomi Apple’ı Geçerek Avrupa’nın İkincisi Oldu

Xiaomi Apple’ı Geçerek Avrupa’nın İkincisi Oldu

Xiaomi ve Apple rekabetinde yerler bir kez daha değişti. Yeni bir rapora göre Xiaomi Avrupa’nın en büyük ikinci telefon üreticisi oldu.

Xiaomi, küresel pazarda marka varlığını genişletmek adına son on yılda istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Akıllı telefonlar, akıllı saatler, tabletler, kulaklıklar, araç kameraları ve hatta teraziler olsun, Çinli şirket dünyanın birçok bölgesinde geniş ürün yelpazesiyle oldukça popüler bir marka konumunda. Xiaomi diğer tüm rakipleri gibi üç aylık periyotlarda mali durumunun ve bazı istatistiklerinin yer aldığı bilgiler paylaşıyor. Yayınlanan son rapora göre Xiaomi Apple ‘ı geçerek Avrupa’nın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi konumuna yükselmiş durumda.

Xiaomi Apple ‘ı geçmeyi başardı

Xiaomi’nin yayınladığı raporda şirketin küresel çapta istikrarlı bir şekilde büyüdüğünden söz ediliyor. Raporda 2022’nin ikinci çeyreği itibariyle Avrupa akıllı telefon pazar payının yüzde 21.7 olduğu belirtildi. Bu oranla Xiaomi, Apple’ı geçerek ikinci sırada yer aldı. Listenin ilk sırasında tahmin edeceğiniz gibi Samsung bulunuyor.

Raporda bazı çarpıcı bilgilere de yer veriliyor. Xiaomi’nin 2022 yılı ikinci çeyrek dönemi itibariyle dünya genelinde 55 ülkede en büyük üç telefon üreticisinden biri olduğu belirtiliyor. Xiaomi ayrıca 67 ülkede ilk beş arasında yer alıyor. Geride bırakılan çeyrek itibariyle Orta Doğu, Avrupa, Latin Amerika, Güneydoğu Asya ve Afrika’da pazar payında çeyrek bazda büyüme kaydedildi.

Xiaomi Uygun Fiyatlı Yeni Alt Marka Yaratmak İstiyor

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.