Nothing Ağustos 24, 2022 13:18

Nothing Phone (1) Android 13 Güncellemesini 2023’te Alacak

Nothing Phone (1) Android 13 Güncellemesini 2023’te Alacak

Nothing’in çok ses getiren telefonu Nothing Phone (1), güncellemeleri çok hızlı almayabilir. Android 13 güncellemesi 2023’te gelecek.

Nothing’in ilk telefonu Nothing Phone (1) , birkaç hafta önce piyasaya sürüldü. İlginç bir şekilde ilgi gören bu telefon Android 12 ile kutusundan çıkmıştı. Güncelleme konusunda firmaya güvenenleri bugün biraz üzecek haber geldi.

Şirketin kurucusu Carl Pei, aynı soruyu soran bir Twitter kullanıcısına yanıt verdi. Pei’ye göre telefon 2023 yılında Android 13 ile tanışacak. Firma bu telefona 3 yıl boyunca ana Android güncellemeleri 4 yıl boyunca da güvenlik güncellemelerini sunacak.

Güncelleme tarihi için henüz net bir gün işaret edilmiyor. Ancak muhtemelen 2023’ün ilk çeyreğinde telefon Android 13 ile tanışacaktır.

Konu ile ilgili açıklama yapan firma; “Nothing Phone 1 kullanıcı deneyimini geliştirmek için her zaman çok çalışıyoruz. Bunu sağlamak için, işletim sistemi güncellemeleri düzenli olarak indirilebilir hale getirilecektir. Android 13 ile ilgili olarak, bu, 2023’ün ilk yarısında Nothing Phone kullanıcıları için piyasaya sürülecek. Yayınlanmadan önce, Nothing’s donanımıyla yazılım yükseltmesinin ince ayarını yapmak istiyoruz. Daha fazla bilgi ile sizi güncel tutacağımızdan emin olabilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme konusunda elini çabuk tutması beklenen firmanın 2022 bitmeden Android 13’ü indirime sunması bekleniyordu. Pixel modelleri için çoktan yayınlanan Android 13 güncellemesi bakalım ilk olarak hangi firmanın hangi modeline gelecek? Bekleyip göreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.