Akıllı Saat Ağustos 24, 2022 10:54

Galaxy Watch 5, Xiaomi Watch S1 Pro’nun Yanında Çocuk Saati Kaldı

Galaxy Watch 5, Xiaomi Watch S1 Pro’nun Yanında Çocuk Saati Kaldı

Kısa süre önce tanıtılan iki saat Galaxy Watch 5 ve Xiaomi Watch S1 Pro yan yana getirildi. Galaxy Watch5 çocuk saati gibi görünüyor.

Mobil dünyasının Samsung’a yakınlığıyla bilinen güvenilir bilgi kaynaklarından Ice Universe adlı hesaptan çarpıcı bir fotoğraf paylaşıldı. Fotoğrafta yakın zamanda tanıtılan iki saat olan Galaxy Watch 5 ve Xiaomi Watch S1 Pro modellerini görüyoruz. Fotoğrafa baktığınızda Galaxy Watch 5’in Watch S1 Pro karşısında ne kadar basit durduğunu hemen anlayacaksınız. Zaten kaynak bu duruma vurgu yapıyor.

“Rekabet baskısının olmaması ne kadar korkutucu olurdu. İlerlemeyen tasarım, Samsung Watch5’in Xiaomi Watch S1 Pro’nun yanında bir çocuk saati gibi görünmesini sağlıyor.”

Galaxy Watch 4’te 1.4 inç büyüklüğünde 450 x 450 piksel çözünürlüğünde Super AMOLED ekran yer alıyor. Xiaomi Watch S1 Pro modelinde ise 1.47 inç büyüklüğünde 480 x 480 piksel çözünürlüğünde AMOLED ekran bulunuyor.

Galaxy Watch5 bakıldığı zaman öncül modeli olan Galaxy Watch 4 ile aynı görünümde. Samsung’un bir nesil sonra akıllı saatte herhangi bir değişikliğe gitmemesi yapılan eleştirilerin başında geliyor. Apple dışında diğer pek çok markaya bakıldığında akıllı saatlerini her yeni nesilde daha iyi bir noktaya getirmekte.

Öte yandan Samsung iki yeni akıllı saati bir süre önce Türkiye’de satışa çıkardı. Fiyatlar şu şekilde:

  • Galaxy Watch5 40mm 4.499 TL
  • Galaxy Watch5 44mm 4.999 TL
  • Galaxy Watch5 Pro 7.999 TL

Samsung’un yeni nesil akıllı saatletlerinde yer verdiği tasarım anlayışı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Galaxy S23 Ultra Tasarımsal Olarak Yenilik Sunmayacak

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.