Akıllı Telefon Ağustos 22, 2022 19:50

Nothing Phone (1) Android 13 Güncellemesi Biraz Uzayabilir

Nothing Phone (1) Android 13 Güncellemesi Biraz Uzayabilir

Nothing Phone (1) Android 13 güncellemesi hazırlık aşamasında. Fakat gelen haberler güncelleme sürecinin biraz uzayacağı yönünde.

Google, Android 13 güncellemesini bir süre önce resmi olarak yayınladı. Android üreticileri güncellemenin yayınlanmasının ardından ellerini daha çabuk tutacaklardır. Bu noktada OPPO kısa süre önce ColorOS 13 güncellemesini açıkladı ve çok geçmeden beta programını başlattı. Şirket ayrıca Find X5 serisi için güncellemenin ağustos sonunda yayınlanacağının müjdesini verdi. OPPO, Android 13 güncellemesi için elini hızlı tutarken, Nothing markası yalnızca bir telefondan oluşan ürün yelpazesine Android 13’ü sunma noktasında kullanıcıları biraz bekleteceğe benziyor. Nothing’in bir numarası olan Carl Pei’ya Nothing Phone (1) modelinin ne zaman Android 13 güncellemesi alacağı soruldu. Bakalım yanıt ne oldu?

Nothing Phone (1) Android 13 Güncellemesi Hazır Değil

Bir teknoloji editörünün Twitter üzerinden yönelttiği Android 13 sorusu üzerine Carl Pei şu açıklamada bulundu: Bir ürün, teknik özellikler ve sürüm numarasından daha fazlasını içeriyor.” Pei’den beklendiği gibi politik bir yanıt geliyor. Bu açıklamadan Android 13 güncellemenin henüz hazır olmadığını ve yazılım geliştirmenin zorlu bir süreç olduğu anlayabiliriz. Carl Pei açık açık yazmasa da Nothing Phone 1’i Android 13 için bir süre daha bekletecek.

Nothing Phone (1)

Geçtiğimiz ay küresel çapta piyasaya sürülen akıllı telefon yazılım ve donanım tarafında bazı sorunlar yaşamakta. Yazılım sorunları birkaç güncellemeyle giderilmeye çalışılsa da, Nothing Phone 1’in yazılım tarafında sorunlu bir telefon olduğu pek çok kişi tarafından kabul edilmekte. Hızlı yayınlanacak bir Android 13 güncellemesiyle telefon tüm bu sorunlardan kurtulabilirdi.

Bakıldığı zaman Nothing Phone 1 büyük ölçüde Pixel telefonlarla aynı yani saf Android arayüzü kullanıyor. Markanın sadece bir ürün için yazılım geliştirdiği göz önüne alındığında Android 13 güncellemesi çok daha hızlı sunulabilirdi.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.