iPhone Ağustos 22, 2022 18:54

iPhone 14 Pro Hakkında Yeni Bilgiler Geldi

iPhone 14 Pro Hakkında Yeni Bilgiler Geldi

Apple’ın canavarı iPhone 14 Pro ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Telefonun tüm özelliklerine haberimizden ulaşabilirsiniz.

Apple önümüzdeki ay karşımıza iPhone 14 serisi ile çıkacak. Ana, Max, Pro ve Pro Max modellerini tanıtacak olan firmanın tepe modelleri hakkında bilgiler ortaya çıktı. Son gelen bilgilere göre; iPhone 14 Pro Max, 4323 mAh pile sahip olacak. Bu, iPhone 13 Pro Max’teki 4352 mAh pilden biraz daha küçük.

Ancak aktarılan bilgilere göre iPhone 14 Pro Max’in 2 saat 10 dakika uzatılacağına dair kanıtların olduğu da söyleniyor. Kaynaklar, işlevsellik açısından iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max’in ekranındaki iki kesiğin eski patlama tipi kesimden farklı olmayacağını ekliyor.

Ekran kalitesinin iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max ile kıyaslandığında bir tık daha iyi olacağı da söylentiler arasında yer alıyor. Bu modelde yine 120 Hz LTPO ekran yer alacak. Bu ekranın her zaman açık ekran ile gelmesi bekleniyor.

Apple’a yakınlığı ile bilinen ünlü analist Ming-Chi Kuo iPhone 14 Pro’nun kamerasının mobil fotoğrafçılığı bir sonraki seviyeye taşıyacağını söylüyor. 48 Megapiksel ana kamera ile gelecek olan telefon kamera tarafında büyük yenilikler sunacak.

iPhone 14 Pro

Bloomberg’den Mark Gurman, Apple’ın iPhone 14 serisini Steve Jobs Theatre’da gerçek kişilerin önünde sunacağını iddia ediyor. Pandemiden dolayı maalesef ki son 2 yıldır etkinlikler online olarak düzenleniyordu. Bu yıl katılımcılar ile yeni modeller tanıtılacak.

Fiyat konusunda Apple’ın yeni modellerine 100 ila 150 dolar arasında zam yapması da bekleniyor. Türkiye fiyatları ise 30.000 TL üzerinde olacak gibi görünüyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.