Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 22, 2022 10:53

Galaxy S23 Parmağınızı Şak Diye Okuyacak!

Galaxy S23 Parmağınızı Şak Diye Okuyacak!

Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Galaxy S23 için yeni bilgiler geldi. Bu modelde parmak izi okuyucu seviye atlayacak.

Güney Koreli Samsung’un Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4’ten sonraki amiral gemisi serisi, önümüzdeki yılın Ocak veya Şubat aylarında tanıtılacak. Galaxy S23 adını taşıyacak olan bu seri firmanın en tepe modeli olacak. Önümüzdeki günlerde tanıtılacak olan Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden beslenecek olan bu canavarlarda Exynos yongasının kullanılmayacağı söyleniyor.

Bugün gelen en son bilgilere göre; yeni seri Qualcomm 3D Sonic Max parmak izi tarayıcısına sahip olacak. Bu sayede parmak izi okuyucusu telefonda çok daha hızlı ve stabil bir şekilde çalışacak. Bu sensörün daha önce iQOO 9 Pro ve vivo X80 Pro’ya kurulduğunu belirtmekte fayda var.

Böyle bir sensörün kullanılması, S23 Ultra’nın daha geniş bir tarama alanına sahip daha hızlı bir parmak izi tarayıcı ile donatılacağı anlamına geliyor. Ancak Samsung’un bu yeni parmak izi tarayıcısını tüm Galaxy S23 serisinde mi yoksa yalnızca Ultra’da mı kullanacağı henüz belli değil.

Galaxy S23 Ultra

Tasarımsal açıdan büyük bir yenilik sunmayacak olan Samsung, Ultra modelinde 200 Megapiksel çözünürlüğünde kameraya geçiş yapacak. Kamera tarafında rakiplerinin gerisin de kalan Samsung’un yeni hamlesi ile büyük bir sıçrama yapması bekleniyor.

Bu yıl Galaxy S22 serisini beklediği gibi satamayan ve satış rakamı tahminlerini düşüren Samsung, bakalım yeni seri ile neler yapacak?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.