iOS Ağustos 22, 2022 11:18

Android’ciler iOS 16 Tasarımına Hasta Oldu!

Android’ciler iOS 16 Tasarımına Hasta Oldu!

Android telefon kullananlar sürekli laf ettikleri Apple’a özendi. iOS 16 arayüzü Android’de bir anda popüler olmaya başladı.

Kullanıcılara kişiselleştirme imkanı sunarak, telefonlarını bambaşka bir görünüme kavuşturan Android, şimdilerde gözünü iOS 16’ya dikmiş durumda. Launcher iOS 16, Google Play mağazasında 50 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirilerek, Android’cilerin her fırsatta laf ettikleri Apple’ı gizliden gizliye sevdiklerini ortaya çıkardı.

Aslında bu uygulama çok eski değil. Son üç yıldır Android’de iOS’un farklı sürümlerinin özelliklerini yeniden uygulamaya ekleyerek karşımıza sunuyor. Geliştirici iOS 13’ten başlayarak bu zamana kadar uygulamasını düzenli olarak güncelliyor.

Launcher, iOS ana ekranını, uygulamalardaki Force Touch menüsünü, Uygulama Kitaplığını, iOS tarzı widget’ları ve daha fazlasını içeriyor. Launcher; ayrıca iOS 16’nın Mesajlar, Notlar, Kamera ve daha fazlasının simgelerini iOS simgeleriyle değiştiriyor.

Bunu yaparken, kabuk kullanıcılara, uygulama kitaplığı kategorizasyonunu özelleştirme, ana ekran animasyonlarını özelleştirme, uygulamaları kolayca yeniden adlandırma ve daha fazlası gibi iPhone’da bulunmayan özelleştirme özellikleri de sunuyor.

iOS 16

Play Store’da ücretsiz olarak yayınlanan bu uygulamayı Android telefonunuza indirerek, siz de iOS deneyimini yaşayabilirsiniz. Android telefon kullanıcılarına bir küçük bilgilendirme. Apple yeni güncelleme ile büyük bir yenilik sunmuyor. Tasarımsal açından geçen yılki sürüm ile neredeyse birebir aynı. Ancak iPhone sahipleri bu durumdan şikayetçi değil gibi görünüyor…

Son olarak güncellemenin nihai sürümünün Eylül ayının ortasında iPhone sahiplerine sunulacağını belirtelim. Bakalım final sürümde yeni bir şeyler olacak mı?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.