Bluetooth Kulaklık Ağustos 21, 2022 9:48

OPPO Enco X2 Türkiye’de Satışa Sunuldu, İşte Fiyatı

OPPO Enco X2 Türkiye’de Satışa Sunuldu, İşte Fiyatı

Şubat ayında resmi duyurusu gerçekleşen OPPO Enco X2 TWS kulaklık Türkiye pazarına giriş yaptı. İşte fiyat ve teknik detaylar…

OPPO, şubat ayında amiral gemisi telefonları Find X5 ve Find X5 Pro modellerini duyurdu. Aynı etkinlikte şirketin premium kulaklık modeli OPPO Enco X2 de görücüye çıktı. Amiral gemisi kulaklık nihayet Türkiye pazarına giriş yaptı.Kablosuz kulaklığın şu an için sadece beyaz renk seçeneği 2.699 TL’den listelenmekte. Önümüzdeki süreçte Enco X2’nin siyah rengini de görebiliriz.

OPPO Enco X2’de 6 mm düzlemsel diyafram ve 11 mm dinamik sürücülerle eşleştirilmiş çift sürücülü kurulum bulunuyor. Çift sürücü tasarımı sayesinde kulaklıklar, bas ağırlıklı müzik çalarken bile hiçbir alçak veya yüksek notayı kaçırmamanızı sağlamakta. Enco X2, 900 kbps’ye kadar kod hızını desteği sağlayan ve LHDC 4.0 iletim protokolüne sahip Bluetooth 5.2 bağlantısıyla geliyor. Ayrıca normal AAC ve SBC ses codec bileşeni için destek sunulmakta.

Kulaklık “Akıllı Gürültü Önleme, Maksimum Gürültü Önleme, Orta Düzeyde Gürültü Önleme, Hafif Gürültü Önleme, Şeffaflık Modu ve Vokal Geliştirme” dahil olmak üzere birden fazla düzeyde gürültü iptali sunan 38 dBV/Pa mikrofonla geliyor. Enco X2’deki üç mikrofon da aramalar sırasında gürültüyü azaltmak için Bone Voiceprint AI yazılımını kullanıyor.

TWS kulaklıklar, gürültü engelleme kapalıyken tek şarjla 9,5 saate kadar müzik çalma sunabilmekte. Bu süre, şarj kutusuyla 40 saate kadar uzatılabilir. Maksimum gürültü engelleme açık ve %50 ses seviyesinde ise şarj süresi 5.5 saat ile 22 saate kadar geriliyor.

OPPO Enco X2 teknik özellikleri

  • Bluetooth 5.2 (LHDC, AAC, SBC) bağlantısı, Android ve iOS cihazlarla uyumlu
  • 11 mm dinamik sürücü + 6 mm düzlemsel diyafram sürücüsü; Hoparlör hassasiyeti: 118dB @1kHz; Frekans yanıt aralığı: 20Hz ~ 40kHz
  • Ses seviyesi, çağrı kontrolü, müzik değişikliği için dokunmatik kontroller
  • Aktif gürültü iptali için çift mikrofon, Kemik Sesli Baskılı Üçlü Mikrofon AI Çağrı Gürültü Azaltma
  • Binaural Düşük Gecikmeli Bluetooth İletimi
  • Suya dayanıklılık (IP54)
  • Çift Bağlantı ve Çeşitli Cihazlar Arasında Kolay Geçiş (OPPO ColorOS 11.0 ve sonraki telefonlar için)
  • Boyutlar (Kasa): 66×49.3×22,7 mm; Ağırlık: Her kulaklık için 4.7g; kasa ise 47g
  • 57mAh pil, 9,5 saat (AAC) / 6,5 saat (LHDC) / 5 saat (maks. ANC + LHDC) bağımsız müzik çalma sunar, kasadaki 566mAh pil, 40 saat (AAC) / (ANC ile 27 saat) pil ömrü sunar
  • Qi kablosuz şarj çantası , hızlı şarj, 5 dakikalık şarjla 6 saate kadar (ANC LHDC ile 2 saat) müzik çalma sunar

ColorOS 13 Güncellemesi Alacak OPPO Telefonlar ve Takvim!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.