Akıllı Telefon Ağustos 21, 2022 12:49

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’nun Garanti Süresi Uzatıldı

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’nun Garanti Süresi Uzatıldı

Apple yaşanan ses sorunları nedeniyle iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modellerinin garanti süresini üç yıla çıkardı. Daha önce zaten bir tamir program açıklandı.

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modellerinde yaşanan ses sorunu herkesin malumu. Apple daha önce bunun için bir tamir programı açıkladı. Apple’ın iddiasına göre bu sorun sınırlı sayıda modeli etkiledi ve tamir programı çerçevesinde sorun düzeltiliyor. Apple şimdi bu iki model için garanti süresini üç yıla uzattığını açıkladı.

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Garanti Süresi Uzatıldı

Bir yıl önce Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’da yaşanan ses sorunu için bir tamir programı duyurdu. 6.1 inç ekrana sahip olan bu telefonların küçük bir yüzdesinde telefon görüşmesi sırasında hoparlörden ses gelmemesi nedeniyle böyle bir tamir programı başlatıldı. Ses sorunu, iPhone 12 mini veya iPhone 12 Pro Max’te ise oluşmuyor. Programın iki yıl boyunca geçerli olacağı aktarılırken, Apple şimdi de telefonların garanti süresini 3 yıla çıkardı.

Sorunlu akıllı telefonlar Ekim 2020’den Nisan 2021’e kadar piyasaya sürüldü. iPhone 12 veya iPhone 12 Pro’nuzda arama yaparken ses gelmiyorsa, sizde bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bunun için Apple veya bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı ile görüşerek tamir programı kapsamında randevu talep edebilirsiniz. Cihazınız için ücretsiz onarım sağlanacak.

Konu hakkında Apple Türkiye’den şu açıklama yapıldı:

Apple, iPhone12 ve 12 Pro aygıtlarının çok küçük bir kısmında alıcı modülündeki arızalanabilen bir bileşen nedeniyle ses sorunları yaşanabileceğini belirledi. Etkilenen aygıtlar Ekim 2020 ile Nisan 2021 arasında üretildi. 12 veya 12 Pro’nuz arama yaparken ya da alırken alıcıdan ses çıkarmıyorsa servis için uygun olabilir. Uygun aygıtlara Apple veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları tarafından ücretsiz olarak servis işlemi uygulanacaktır. 12 mini ve 12 Pro Max modelleri bu programın bir parçası değildir.

Apple Türkiye Dolar 22 Dedi! iPhone Fiyatları Uçacak!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.