Akıllı Telefon Ağustos 20, 2022 14:55

Redmi K60 Serisi Yeniden Gündemde! Tasarım Şekilleniyor.

Redmi K60 Serisi Yeniden Gündemde! Tasarım Şekilleniyor.

Güvenilir bir kaynak Redmi K60 serisi hakkında önemli bilgiler verdi. Tasarım ve telefonlara güç verecek işlemciler şimdiden netlik kazandı.

Redmi K60 serisi hakkında mobil dünyasının bir numaralı bilgi kaynağı olan Digital Chat Station adlı hesaptan yeni gelişmeler öğreniyoruz. Redmi K60 modellerinin tanıtımı için önümüzdeki uzun bir süre var, ancak telefonların sertifika süreçleri ve bileşen tedarikleri göz önüne alındığında çalışmaların şimdiden başlaması gerekiyor.

Redmi K60 Serisi Neler Sunacak?

Kaynağa göre Redmi K60 ailesi toplamda üç modelden oluşacak. İlk olarak tasarımdan söz edecek olursak, telefonlar düz bir ekrana sahip olacak. Ön kamera serinin önceki modellerinde olduğu gibi ekran üzerinde merkeze konumlandırılacak. Arka bölüme geldiğimiz burada üçlü kamera bizleri karşılayacak. Üç kamera sol üst köşede dörtgen (matris) bir alan üzerine oturtulacak.

Serinin tepe modeline Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi güç verecek. Kasım ayında tanıtılacak bu işlemciyi ilk olarak Xiaomi 13 ve 13 Pro’da göreceğimizi hatırlatalım. K60 serisinde ayrıca serinin tepe modelinde parmak izi tarayıcısı ekran altına yerleştirilecek.

Redmi K60 serisinin diğer üyelerinde Snapdragon 8+ Gen 1 ve Dimensity 8200 yonga setleri güç verecek. Bu modellerde parmak izi tarayıcısı yana monte halde olacak. Redmi K50 serisiyle kıyaslandığında güç tuşunun biraz aşağı kaydırılacağı belirtiliyor.

Öte yandan takipçiler güvenilir kaynağa Redmi K60 serisinde IP68 sertifikasının yer alıp almadığı sorusunu yöneltti. Kaynak, maliyetinin yüksel olması nedeniyle telefonlarda bu sertifikanın yer almayacağını söyledi.

Xiaomi MIUI Kullanıcı Sayısında Rekor Kırıldığını Açıkladı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.