Galaxy Note 20 Ultra Türkiye Fiyatı Neden Abartılıyor?

Galaxy Note 20 Ultra Türkiye fiyatı yeniden 20.000 TL seviyesine geldi. Peki iki yıllık önce tanıtılan bir Android telefona 20 bin TL verilir mi?

Tanıtımı üzerinden tam iki yıl geçen Galaxy Note 20 Ultra Türkiye fiyatıyla şaşırtmaya devam ediyor. Birkaç ay öncesine kadar fiyatı 11.000 TL seviyesine kadar gerilen son Note serisi telefonun fiyatı şu sıralar 20.000 TL’yi zorlamakta. Peki Note 20 Ultra’nın fiyatı ne kadar bu kadar arttı?

Galaxy Note 20 Ultra Türkiye Fiyatı Nereye Gidiyor?

Döviz kuru ve diğer etkenler Türkiye’deki tüm elektronik ürünlerin fiyatına yansıdı. Fakat baktığımızda Note 20 Ultra’da anlamsız bir fiyat artışıyla karşı karşıyayız. Galaxy Note 20 Ultra’yı bu kadar özel yapan ne olabilir diye baktığımızda, sadece Note serisi son telefon olduğunu gerçeğini görüyoruz. İki yıl önce tanıtılan bir Android telefondan söz ediyoruz. Mevcut amiral gemisi telefonlara kıyasla eskiyen donanım ve sadece bir yıl kalan güncelleme desteğini göz önünde bulundurduğumuzda, telefonun fiyatının çok yüksek olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz.

Eğer söz konusu S-Pen desteği ise Samsung bu kalemi zaten Galaxy S22 Ultra modeline entegre etti. Çok daha iyi bir donanım paketine sahip olan Galaxy S22 UItra’nın Türkiye fiyatı yer yer 24.000 TL’nin altına düşüyor. Takdir edersiniz ki 20.000 TL’yi veren biri bütçesini zorlayarak 24.000 TL’yi de verebilir.

Yine Note 20 Ultra’ya kıyasla daha iyi bir donanım paketi sunan Galaxy S21 Ultra’nın fiyatı şu sıralar en yüksek 18.000 TL seviyesinde. Eğer S-Pen desteği diyorsanız Galaxy S21 Ultra’da özel bir kılıfla kalem aten sağlanıyor.

Peki Galaxy Note 20 Ultra’nın Türkiye fiyatı hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Exynos 990 işlemcili, 8GB RAM’e sahip ve pil kullanım süresiyle eleştiri alan Galaxy Note 20 Ultra için 20.000 TL’ye dayanan fiyat sizce de fazla değil mi? Yerine sizin önereceğiniz hangi alternatifler var?

Android 12 Güncellemesi Alan Tüm Samsung Modeller!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu