NVIDIA Ağustos 19, 2022 16:48

GeForce Now 120 FPS ve 1440P Desteğine Kavuştu

GeForce Now 120 FPS ve 1440P Desteğine Kavuştu

Nvidia’nın bulut tabanlı oyun servisi GeForce Now, 120 FPS ve 1440P çözünürlük desteğine kavuştu. Oyunlar artık daha akıcı olacak.

Nvidia, GeForce Now aboneleri için yeni bir özellik duyurdu. Bulut tabanlı oyun hizmetinin en üst paketine sahip olan kullanıcılar, doğrudan bir Chrome veya Edge tarayıcı penceresinden saniyede 120 FPS ve 1440p çözünürlüğe kadar oyun deneyimi yaşayabilecek.

Bu yeni özelliği kullanabilmek için; desteklenen bir tarayıcıda play.geforcenow.com’da oturum açtıktan sonra GeForce Now Ayarları menüsüne gidin ve yeni mevcut çözünürlük ve kare hızını seçmeniz yeterli olacak.

GeForce Now’da 1440p ve 120FPS’ye ulaşmak daha önce yerel GeForce Now’ın uygulamasını Mac veya PC’de kullanırken mümkündü. Ancak tarayıcı deneyimi 1080p ve 60 FPS ile sınırlıydı. Artık kullanıcılar, bir uygulama yüklemeye gerek kalmadan en yüksek ayarlara erişebilecek. Bu da Xbox konsollarında Edge üzerinden yüksek çözünürlük ve yüksek kare hızı ile oyun oynamanın önünü açıyor.

Türkiye pazarında çok sevilen ve donanıma bağlı olmadan oyunları ideal internet hızlarında akıcı bir şekilde çalıştıran bu servis, geleceğin servisi olabilir. Ancak Nvidia’nın bu noktada çok yol olması gerekiyor. Nvidia’nın bulut hizmetini açtığınızda Steam’e bağlanmak ve Steam’i bir PC gibi kandırmak gerekiyor. Bu yüzden arayüz pek kullanışlı değil.

GeForce Now

Google’ın bile tutmayan oyun servisi Stadia sunduğu arayüz ile Nvidia’dan çok daha iyi bir deneyim sunuyor. Nvidia’nın en kısa sürede kendi arayüzünü tasarlaması gerekiyor. Steam hesabınızı bağladıktan sonra bu arayüzde oyunlar görünse ve kolay bir seçim yapılıp arka planda işlemler gerçekleşse daha hoş olur.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.