Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 18, 2022 9:55

Android Telefon Kullanıcıları Bu Yüzden iPhone İstiyor!

Android Telefon Kullanıcıları Bu Yüzden iPhone İstiyor!

Yapılan araştırmalar sonucu Android telefon kullanıcılarının neden iPhone istedikleri ortaya çıktı. Bakın iPhone’un nesini sevmişler?

Bilgi güvenliği hizmeti şirketi Beyond Identity tarafından yakın zamanda yapılan bir ankete göre; Android telefon kullanıcılarının tam yüzde 49’u iPhone’a geçmeyi düşünüyor. Peki, Android gibi geniş bir dünyadan insanlar neden iPhone’a geçmek ister ki?

Anket, geçişin başlıca nedenlerinin güvenlik ve gizlilik sorunları olduğunu gösteriyor. Anket rastgele 1.003 kullanıcının cep telefonu güvenlik alışkanlıklarını ve duygularını inceliyor. Sonuçlar, Apple kullanıcılarının yüzde 76’sının cep telefonlarının güvenlik performansının daha iyi olduğunu hissettiğini, Android kullanıcılarının %74’ünden biraz daha yüksek olduğunu ortaya koyuyor.

Bulut hizmetleri söz konusu olduğunda, iCloud kullanıcılarının %20’si bunun kesinlikle güvenli olduğuna inanıyor. Ancak, Android kampındaki kullanıcıların yalnızca %13’ü Google’ın şifre yöneticisinin güvenli olduğuna güveniyor.

Android telefon

Ayrıca birçok iPhone kullanıcısı ankette hiçbir şekilde herhangi bir güvenlik ihlaliyle karşılaşmadıklarını söyledi. Hatta bazı Apple kullanıcıları sistemin fazla güvenli olduğunu iddia ediyor. Anket sonuçlarına göre, çoğu iPhone kullanıcısı kişisel bilgilerin güvenliğine daha yatkın. Android kullanıcıları ile karşılaştırıldığında, ankete katılan iPhone kullanıcılarının 6 basamaklı bir kilit açma kodu kullanma olasılığı daha yüksek olduğu açıkça görünüyor.

Android telefon sahipleri artık Google’ın adım atmasını bekliyor. Güvenliği ve gizliliği ön plana çıkarması beklenen Android 13 güncellemesinden sonra insanların tercihleri değişebilir. iPhone daha düz ve basit bir deneyim sunarak güvenliği sağlıyor. Android ise daha komplike bir sistem olduğu için bu tip güvenlik sorunları yaşayabiliyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.