Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 18, 2022 15:53

Android 13 Güncellemesi Tam Bir Hata Katili!

Android 13 Güncellemesi Tam Bir Hata Katili!

Google’ın Pixel cihazları için yayınladığı Android 13 güncellemesinin 150’den fazla hatayı düzelttiği ortaya çıktı. İşte detaylar.

Google, Pixel telefonlar için Android 13 işletim sisteminin son sürümünü beklenmedik bir şekilde yayınladı. Nihai sürümü hızlı bir şekilde yayınlayan Google’ın bu güncellemesi ile hatalara geçit vermediği ortaya çıktı.

Teknoloji devinin Android 13’te Pixel akıllı telefonlarda bulunan çok sayıda hatayı düzelttiği ortaya çıktı. Google’ın bu güncelleme ile tam 151 bilindik ve kritik sorunu düzelttiği söyleniyor. Özellikle, Pixel 6 ve 6 Pro, yavaşlığından şikayet edilen çok daha iyi bir ekran içi parmak izi tarayıcısı sorunundan kurtuluyor. Ayrıca ekranı uyandırmak için çift dokunma, Her Zaman Açık Ekran, otomatik parlaklık, ekranı otomatik döndürme ve daha fazlasıyla ilgili sorun da düzeltiliyor.

Pixel kullanıcıları, akıllı telefonların daha hızlı ve daha kararlı hale geldiğini söylüyor. Bu güncelleme şimdilik Pixel cihazları için mevcut. 3. parti telefon üreticileri ise bu güncellemeye kavuşmuştur diye umuyoruz. Bu güncellemeyi kendi telefonları için optimize etmeye şimdiden başlayan üreticiler, güncellemeyi ilk olarak amiral gemisi modellerine sunacak.

Android 13

Şimdilik firmalar net bir tarih vermiyor. Ancak 2022 yılı bitmeden iki elin parmağı kadar cihazın bu güncelleme ile tanışmasını bekliyoruz. Yeni arayüzler ve yeni API’lar sayesinde mevcuttaki telefonlara yepyeni özelliklerin ekleneceği ortada. Umarız bu güncelleme sorunsuz bir şekile gelir ve kullanıcılar mağdur olmaz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.