Akıllı Telefon Ağustos 17, 2022 10:18

Sony Xperia 1 V, Yeni Bir Tasarım Anlayışının Başlangıcı Olacak

Sony Xperia 1 V, Yeni Bir Tasarım Anlayışının Başlangıcı Olacak

Yeni bir rapora göre Sony Xperia 1 V modelinde kullanılacak ön kamera çok küçük olacak. Ultra mikro delikli ön kamera devri başlıyor.

Sony’nin yakında çıkış yapacak Sony Xperia 1 V modeli, Japon şirketinin son derece dar çerçeveli, tam ekranlı bir amiral gemisi akıllı telefon olabilir. Sony’nin böyle bir telefon üretmesine olanak tanıyan gleişme son teknoloji mikro delikli bir ön kamera olacak.

Çerçevesiz ekrana sahip telefonlar çağındayız. Bu noktada üreticilerin işini en çok ön kameralar zorlaştırıyor. Sony hala ön kamerayı üst çerçeveye konumlandırırken, diğer birçok üretici ekran üzerinde bir yere yerleştiriyor. Hatta Apple da iPhone 14 ile birlikte çentiği sonlandırıp ön kamera ve diğer yardımcı sensörleri en üzerine taşıyacak. OnePlus 7 Pro ve sonrası birkaç modelde gördüğümüz açılır kameralar ise maliyetleri nedeniyle üreticilerin gündeminde çıkmış durumda.

Sony Xperia 1 V İle Yeni Bir Dönem Başlıyor

“Ultra mikro delikli” veya “mikro matrisli çoklu kamera” adı verilen yeni bir teknoloji, ön kamerayı son derece ince bir çerçeve içinde gizlemek için en zarif çözüm olabilir. Çinli bir kaynağın Weibo aracılığıyla aktardıklarına göre yakında çıkış yapacak olan Xperia 1 V’nin sözü edilen bu kamera teknolojisinden yararlanabilecek ilk cihazlardan biri olacağını gösteriyor. Alt bölümdeki görüntüde fark edeceğiniz üzere Sony Xperia 1 V’nin üst çerçevesinde üç kamera merceğinin yerleştirildiği üç küçük delik bulunabilir.

Sony Xperia 1 V’nin yanı sıra, Google Pixel Fold da mikro delikli ön kamera kurulumuna sahip olabilecek başka bir cihaz olabilir. Konu hakkında daha fazla sızıntının ortaya çıkmasıyla “Ultra mikro delikli” ön kamera detaylandırılacaktır. Bu teknoloji özellikle Sony marka telefonların üst çerçevesini önemli ölçüde inceltecektir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.