Tablet Ağustos 16, 2022 20:54

Galaxy Tab Active 4 Pro Android 12L ile Gelecek

Galaxy Tab Active 4 Pro Android 12L ile Gelecek

Samsung’dan ilginç hamleler gelmeye devam ediyor. Son gelen haberlere göre Galaxy Tab Active 4 Pro Android 12L ile gelecek.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Galaxy Tab Active 4 Pro tablet ile dayanıklı cihaz yelpazesini genişletmeyi planlıyor. Firmanın aslında karşımıza Galaxy XCover 6 Pro telefon ile çıkması bekleniyordu. Ancak şirket, ilk etapta sadece akıllı telefonu piyasaya sürmeye karar verdi.

Dayanıklı yapısı ve Android 12L işletim sistemi ile dikkat çeken tablet, bugün düzenleyicilerin veritabanlarında yer almaya başladı. Şimdilik tabletin 5G modemli bir versiyonunun olacağı biliniyor ve Bluetooth 5.2 desteğinin de yer alacağı söyleniyor.

Yonga seti tarafında Snapdragon 778G yonga seti ve 4 GB RAM ile gelecek olan bu tablette 1920 x 1200 çözünürlüğünde LCD ekran da yer alacak. Google, katlanabilir telefonların uygulamaları otomatik optimize etmesi için Android 12L’yi geçtiğimiz aylarda duyurmuştu. Bu işletim sistemi Samsung’un ilk olarak Galaxy Z Fold 4 modelinde yer alacak.

Galaxy Tab Active 4 Pro

Android 12L sayesinde küçük ekranlarda çalışması için tasarlanan uygulamalar otomatik olarak sistem sayesinde geniş ekrana uyarlanacak. Samsung’un bu işletim sistemini tabletlere de getirmesi oldukça sevindirici. Tablet uygulaması olmayan Instagram’ı bu sayede büyük ekranlarda daha net bir şekilde kullanabileceksiniz.

Önümüzdeki ay tanıtılması beklenen bu dayanıklı tabletin fiyatını kestirmek güç. Askeri standartalara sahip olacak olan bu model ilk etapta belli başlı ülkelerde satışa sunulacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.