Akıllı Telefon Ağustos 15, 2022 10:20

iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max Kullanım Deneyimi Paylaşıldı, Telefonlar Tuğla Gibi

iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max Kullanım Deneyimi Paylaşıldı, Telefonlar Tuğla Gibi

Bir kullanıcı iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max modellerini kullanmay başladığını söyleyip deneyimlerini aktarıyor. İşte ilk izlenimler…

Apple’ın iPhone 14 serisi için gerçekleştireceği tanıtım etkinliğinden hala birkaç hafta uzağız. Telefon serisine dair bilgiler ve sızıntılar aralıksız gelmeyi sürdürüyor. Son olarak bir kullanıcı iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max modellerini kullandığını belirtip, deneyimlerini aktardı. İlk gelen bilgiler şu şekilde:

iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max Deneyimleri

  • Telefonlar kalın. iPhone 14 Pro Max bir tuğla hissiyatı veriyor. (Daha önceki gibi)
  • Ön kamera deliği ve hap şeklindeki yeni dizayn farklı görünüyor, ancak bir süre sonra alışılıyor.
  • 48 megapiksellik yeni kamera sisteminde bazı sorunlar var. Yeterli ışıkta bir telefondaki en iyi kamera, ancak gece çekimlerinde şu an iPhone 13 Pro’dan kötü görünüyor. Ciddi miktarda gürültü var.
  • Pro modellerde arka kamera sistemi devasa görünüyor
  • iPhone 14 Pro serisiyle pil ömründe birkaç saat iyileştirme sağlanıyor.
  • Gelişmiş bas ve netliğe sahip daha iyi hoparlörler
  • Ekran kalitesi iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max ile hemen hemen aynı görünüyor.
  • Genel olarak iPhone 13 Pro üzerine iyi bir yükseltme gerçekleştirilmiş. Daha hızlı ve daha iyi. Düşük ışıkta fotoğraflar konusunda biraz endişeliyim, ancak Apple’ın lansmandan önce bunun üzerinde çalışacaktır.

iOS 16 ve iPhone 14

Yukarıda sıraladığımız deneyimler arasında özellikle kamera için söylenenleri öne çıkarmak gerekiyor. Apple, iPhone 14 serisinde Pro modeller için 48 megapiksellik yeni bir sensör hazırladı. Kaynağın aktardıklarına göre telefonlar yeterli ışık altında en iyi fotoğraf kalitesini sunuyor. iPhone’ların video çekim kalitesi zaten her zaman ilk sıralarda yer aldı. Gece çekim kalitesi de iyileştirildiğinde DxOMark’ta yıllar sonra bir iPhone’u zirvede görebiliriz.

iOS 16 ve iPhone 14 ile Reklam Gösterimi Artacak

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.