Akıllı Telefon Ağustos 14, 2022 21:39

OnePlus Katlanabilir Telefon İçin Paylaşımlara Başladı

OnePlus Katlanabilir Telefon İçin Paylaşımlara Başladı

OnePlus katlanabilir telefon için hazırlıklara başlamış görünüyor. Şirket CEO’su telefonun menteşe sistemini Twitter’dan paylaştı.

Katlanabilir akıllı telefon pazarında rekabet hiç olmadığı kadar kızışıyor. Bu segmentte satışlar söz konusu olduğunda bir numarada Samsung yer alırken, onu Huawei izliyor.  2022’nin ikinci yarısıyla birlikte süreci değiştirecek telefon tanıtımları gelmeye başladı. Moto Razr 2022 ve Xiaomi Mix Fold 2 katlanabilir telefon ailesinin en son üyeleri oldu. OPPO ve  Vivo’nun da yine rekabetin seviyesini artıracak katlanabilir telefon hazırlığı içerisinde olduğu biliniyor. Son olarak OnePlus da katlanabilir telefon segmentine giriş yapacağını onayladı.

OnePlus Katlanabilir Telefon Pazarına Giriş Yapıyor

Konuya ilişkin paylaşım şirketin bir numarası olan Pete Lau’dan geldi. Lau, katlanabilir bir telefonun menteşe sistemini paylaşarak “Bunun ne olduğunu düşünüyorsun?” şeklinde bir soru yöneltti. Bu paylaşımdan yola çıkarak OnePlus’ın katlanabilir telefon pazarına giriş yapacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Telefonun nasıl bir görünüme sahip olacağı ve teknik detayları konusunda bir paylaşım bulunmuyor. Fakat kaynaklar OnePlus’ın ilk esnek telefonunun OPPO Find N modeline benzer olacağını belirtiyor.

Katlanabilir telefon pazarı yeni modellerle birlikte kuşkusuz daha iyi bir noktaya geldi. Fakat OPPO Find N gerek ekran yapısı gerek menteşe sistemiyle bu alanda hala rakipsiz görünüyor. 18:9 formatındaki dış ekran, telefon kapalıyken işlevselliği daha da artırıyor. Telefonun menteşe sistemi ise katlanan kısımda oluşan oyuk izini neredeyse ortadan kaldırıyor. OnePlus’ın katlanabilir telefonu hakkında yeni gelişmeler yaşandıkça aktarmayı sürdüreceğiz.

OnePlus Ace Pro Tanıtıldı, İşte Fiyatı Özellikleri

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.