Akıllı Telefon Ağustos 14, 2022 9:53

Huawei Mate 50’nin Başlıca Özellikleri Sızdırıldı! Ekran Şaşırttı

Huawei Mate 50’nin Başlıca Özellikleri Sızdırıldı! Ekran Şaşırttı

Eylül ayında tanıtılması beklenen Huawei Mate 50 şekilleniyor. Son olarak Mate 50’nin başlıca özellikleri ortaya çıkarıldı. İşte detaylar…

Huawei Mate 50 serisi hakkında son dönemde pek çok gelişme yaşandı. Raporlar telefon serisinin eylül ayı içerisinde tanıtılacağını onaylıyor. Seride üç ya da dört modelin yer alması beklenirken, güvenilir bir kaynak Mate 50’nin başlıca özelliklerini sıraladı.

Huawei Mate 50 Başlıca Özellikleri

Huawei Mate 50’nin sıralanan teknik özellikleri arasında ekran detayları dikkat çekiyor. Ekran boyutunun 6.28 inç ya da 6.38 inç olması bekleniyor. Buradaki ekranın çözünürlük seviyesinin önceki modellerden farklı olduğunu görüyoruz. Xiaomi’nin ilk olarak Redmi K50 Ultra’da yer verdiği bu ekran çözünürlük seviyesi 1.5K (2.800 x 1.229 piksel) olarak nitelendiriliyor.

Mate 50 serisinin tümünde bu ekran çözünürlüğünün yer alacağını söyleyebiliriz. Hatta amiral gemisi telefonlarında Full HD+ çözünürlüğünde ekran kullanan firmaların gelecek yılla birlikte 1.5K geçiş yapması olası görünüyor. Öte yandan Huawei 1.5K çözünürlüğündeki ve 120Hz tarama hızına sahip OLED ekranı Çinli BOE markasından tedarik edecek.

Mate 50 serisinin tepe modellerinde Snapdragon 8 Gen 1’in 4G versiyonu yer alacak. Söz konusu serinin standart modeli olan Mate 50 olduğunda ise işlemcinin Snapdragon 888 4G olduğu bildiriliyor. Aynı işlemci Huawei P50 serisinde de kullanıldı. 50 megapiksel üçlü arka kamera, HarmonyOS 3.0, 8GB RAM + 128GB ve 8GB RAM + 256GB depolama telefonun öne çıkan diğer özellikleri olacak.

Huawei Amiral Gemisi Telefon Duyurusunu Yeniden İkiye Çıkaracak

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.