İndirim Haberleri Ağustos 14, 2022 17:51

AMD ve NVIDIA Ekran Kartı Fiyatları Erimeye Devam Ediyor!

AMD ve NVIDIA Ekran Kartı Fiyatları Erimeye Devam Ediyor!

Grafik devlerinin ekran kartı fiyatları düşmeye devam ediyor. AMD ve NVIDIA cephesinde büyük indirimler gündeme oturdu. İşte detaylar.

Kripto para madenciliğinin çöküşünden sonra meydana gelen ekran kartı fiyatları düşüşleri, herkesi sevindiren gelişmelerden birisi oldu. Fiyatlardaki inişler devam ederken, AMD ve NVIDIA’nın popüler ekran kartlarındaki fiyat aralığı da gündeme çıktı. Gelin detaylara göz atalım.

AMD ve NVIDIA Ekran Kartı Fiyatları İnmeye Devam Ediyor

Bitcoin ve arkadaşları tüm zamanların en yüksek fiyatında seyrederken, ekran kartı fiyatları da aynı şekilde dağın zirvesindeki fiyatlara sahipti. Madencilik kaynaklı ekran kartı krizine ek olarak çip krizi, GPU bulmayı oldukça güçleştiriyordu. Ancak Bitcoin’in %40-60 arasında düşen fiyatıyla birlikte ekran kartı fiyatları da eş zamanlı olarak düşmeye başlamıştı. Çünkü madenciler düşük getiriden dolayı kripto para kazmayı bırakmıştı.

Daha sonra ise piyasadaki ekran kartı arzı yükseldi ve fiyatlar inmeye başladı. Şimdi ise gündeme iki amiral gemisi ekran kartının fiyatı oturdu. AMD’nin RX 6900 XT ve NVIDIA’nın RTX 3080 Ti ekran kartları, sırasıyla 1000$ ve 1200$ fiyat etiketiyle raflarda yer alıyordu.

Ekran kartı fiyatları

Ancak çarpıcı bir indirimle birlikte bu iki ekran kartının fiyatı 699$’a ve 869$’a düştü. Ayrıca bu fiyatlar, bu iki ekran kartının genel fiyat aralığı oldu. Yani MSRP’lerinden çok daha uygun fiyata satılıyorlar. Buna ek olarak ülkemizde de ekran kartı fiyatlarında düşüşler mevcut.

RX 6600 gibi ekran kartlarınn fiyatları, 9000 TL bandından 5.800 TL’ye kadar inmeyi başardı. Ekran kartı fiyatlarının kararlı ve uygun hale gelmesine kullanıcılar çok sevindi. Umarız ki fiyat düşüşleri devam eder.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.