Xiaomi Ağustos 12, 2022 8:34

Xiaomi CyberOne İnsansı Robotunu Tanıttı

Xiaomi CyberOne İnsansı Robotunu Tanıttı

Xiaomi sadece telefon ve saat değil robot teknolojilerine de odaklanmış durumda. Xiaomi CyberOne insansı robotunu tanıttı.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, MIX Fold 2’nin lansmanında ilk insansı robotu CyberOne’ı da tanıttı. Xiaomi’ye göre CyberOne, duyguları algılayabiliyor ve 3,6 km/s azami hıza sahip. Xiaomi CyberOne, biyonik bacaklara sahip dört ayaklı bir robot köpek olan CyberDog’dan sonra geliyor. Yani robot konusunda Xiaomi’nin ilk işi bu değil.

Çinli teknoloji devi, robotla ilgili çok fazla bilgi açıklamadı. Açıklanan bilgiler arasında; 52 kilo ağırlığında ve 1,77 metre boyunda olduğu yer alıyor. CEO Lei Jun’a göre robot hafif ve orta boyda. 3,6 km/s hızla hareket ederken yürüyebilir ve elindeki nesneleri tutabiliyor.

Xiaomi, insansı robotun, insan sesli ifadelerinden 45 farklı duyguyu algılayabildiğini ve kavisli bir OLED panelden yapılmış bir yüze sahip olduğunu iddia ediyor. Ayrıca işitme için iki mikrofon ve üç boyutlu görmek için iki kameraya sahip. Gövdesi, 13 eklem tarafından mümkün kılınan 21 farklı serbestlik derecesinde hareket edebiliyor.. Bacakları maksimum 300 Nm torka sahip motorlar tarafından tahrik edilirken, üst kollarındaki motorlar maksimum 1 Nm torka sahip.

Sunum sırasında CyberOne, Xiaomi CEO’su Lei Jun’a verdiği bir çiçekle sahneye çıktı. Bununla birlikte, geliştirmenin erken bir aşamasında görünüyor.  CEO Lei, şu an için her CyberOne’ın yaklaşık 600.000 ila 700.000 yuan’a (yaklaşık 89.100 ila 104.000 dolar) mal olacağını da belirtti.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.