iPhone Ağustos 12, 2022 10:25

iPhone 14 Pro Çentik Konusunda Minimalist Olacak!

iPhone 14 Pro Çentik Konusunda Minimalist Olacak!

Apple’ın yeni canavarı iPhone 14 Pro kendini gösterdi. Çentik konusunda seleflerinden daha minimalist yapıda olacak.

Apple, beş yıl sonra ilk kez amiral gemisi telefonlarının tasarımını kökten değiştirecek. Gelen bilgilere göre, iPhone 14 Pro ve Pro Max, iPhone X ile başlayan çentik komple değişecek. Hap şeklinde çentik olarak isimlendirilen bu yeni tasarım bugün selefleri olan iPhone 13 Pro ve 12 Pro ile karşılaştırıldı.

Oldukça küçük bir yapıda olacak olan bu çentik sayesinde kullanıcılara daha fazla kullanım alanı sunulacak. Bu tasarım, teorik olarak, kesiklerin her iki tarafındaki durum çubuğunda daha fazla simge ve diğer bilgilerin görüntülenmesine izin verecek gibi görünüyor. Ancak Apple’ın ne yapacağı belli olmaz. ioS 16 ile batarya yüzdesini 5 yıl sonra durum çubuğuna getiren Apple, daha fazla simge için bizi bir süre daha bekletebilir.

Pro serisi ile ana seri arasındaki farkı artıracak olan Apple, Pro modellerinde Apple A16 yonga seti kullanacak. 6 GB LPDDR5 RAM ile gelecek olan bu seride 48 Megapiksel çözünürlüğünde ana kamera yer alacak. Ekran tarafında yine 120 Hz LTPO panel kullanılacak. Her zaman açık ekran özelliğinin yer alıp almayacağı ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

iPhone 14 Pro

Eylül ayında tanıtılacak olan Pro serisinin fiyat açısından 1.100 dolardan başlayacağı söyleniyor. Bu yı fiyatlarına 100 dolar zam yapacak olan Apple, Türkiye’de ise cep yakan bir politika izlemek zoruna kalacak. Son olarak şu sıralar iPhone almayı düşünüyorsanız hemen alın. Çünkü Eylül ayında iPhone fiyatlarında ciddi zamlar göreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.