Akıllı Telefon Ağustos 12, 2022 19:21

Huawei P50 Pro Dünya Çapında Yeni Bir Güncelleme Alıyor

Huawei P50 Pro Dünya Çapında Yeni Bir Güncelleme Alıyor

Huawei P50 Pro düzenli olarak güncelleme almayı sürdürüyor. Amiral gemisi telefon için son olarak temmuz ayı güncellemesi dağıtıma sunuldu.

Huawei, amiral gemisi telefonu Huawei P50 Pro için küresel çapta yeni bir güncelleme başlattı. EMUI 12.0.1.248 (C432E3R4P1) sürüm numarasını taşıyan güncelleme 354MB büyüklüğünde. OTA (şebeke) üzerinden dağıtımı sağlanan güncelleme Temmuz 2022 güvenlik düzeltmelerini içeriyor. Güncelleme cihazın güvenirliğinin yanında kararlılık iyileştirmeleri de sağlıyor. P50 Pro kullanıyorsanız Ayarlar menüsünden güncelleme sorgulatabilirsiniz.

Huawei P50 Pro Değişiklik Listesi

Bu güncelleme, güvenlik yamalarıyla sistem güvenliğini iyileştirir.

[Güvenlik]
Gelişmiş sistem güvenliği için Temmuz 2022’de yayınlanan güvenlik yamalarını entegre eder.

Güncelleme ile ilgili notlar:
1. Kişisel verileriniz güncelleme tarafından silinmeyecektir. Ancak, güncellemeden önce önemli verileri yedeklemenizi öneririz.
2. Güncelleme sırasında herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, Huawei müşteri yardım hattını arayın veya bir Huawei müşteri hizmetleri merkezini ziyaret edin.
3. Güncelleme tamamlandıktan sonra güncelleme paketi otomatik olarak silinecektir.

Türkiye fiyatı şu sıralar en düşük 22.500 TL seviyesinde olan telefonun özelliklerini hatırlayalım. Telefonda 6.6 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde kavisli OLED ekran yer alıyor. 120Hz yenileme hızına sahip olan bu ekran 1.07 milyar renk gösterimi yapabiliyor. 5nm üretim sürecine sahip Snapdragon 888 4G işlemcisinden güç alan telefon kamera özellikleriyle öne çıkıyor. Uzun bir süre DxOMark sitesinde zirvede yer alan telefonun ana kamerasında OIS destekli 50 megapiksel sensör yer alıyor. Buna 40 megapiksel monokrom (siyah/beyaz), 13 megapiksel ultra geniş açılı ve 64 megapiksel periskop telefoto kamera eşlik ediyor.

13 megapiksel ön kameraya sahip olan telefonda kutudan Android 12 tabanlı EMUI 12 arayüzü ile çıkıyor. Telefonda Google uygulama ve servisleri ise yer almıyor. Ekran içi parmak izi tarayıcısı, IP68 sertifikası, stereo hoparlör ve 66 watt kablolu / 50 watt kablosuz hızlı şarj desteğine sahip 4.360 mAh büyüklüğünde pil P50 Pro’nun öne çıkan diğer özellikleri.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.