Xiaomi Ağustos 11, 2022 11:53

Xiaomi Mix Fold 2 Kanlı Canlı Ortaya Çıktı

Xiaomi Mix Fold 2 Kanlı Canlı Ortaya Çıktı

Merakla beklenen canavar Xiaomi Mix Fold 2 kanlı canlı görüntülendi. Telefon özellikleri de şimdiden belli oldu. İşte detaylar.

Xiaomi’nin yeni katlanabilir canavarı Xiaomi Mix Fold 2 için artık sayılı saatler kaldı. Etkinliğe az bir süre kala telefonun kanlı canlı görüntüsü internete servis edildi. Oldukça şık bir tasarıma sahip olacak olan bu telefonda Leica imzalı lensler dikkatleri üzerine çekiyor. Xiaomi 12S Ultra kalitesinde fotoğraf çekeceği söylenen bu telefona gelin yakından bakalım.

Yayınlanan görselde harici ekranı ve Leica üçlü kamerayı ve bölünmüş LED flaşı barındıran arka paneli görebiliyoruz. Xiaomi Mix Fold 2’nin amiral gemisi Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 yonga seti ile donatılması bekleniyor .Dahili ekranın köşegeni 8 inç olacak. Ekran çözünürlüğü 2.5K, maksimum yenileme hızı 120 Hz olacak. Dış ekranın köşegeni 6,5 inç olacak, ayrıca akıllı yenileme hızını da destekleyecek.

Xiaomi Mix Fold 2

Xiaomi Mix Fold 2’nin tasarımı

Telefon modern görüntü sensörleriyle donatılacak ve profesyonel bir Surging C1 görüntü işleme çipi alacak. Şirketin başkanı Lei Jun, Xiaomi Mix Fold 2’nin açıldığında kalınlığının sadece 5,4 mm olduğunu da açıkladı. Samsung’un Galaxy Z Fold 4 modelinden çok daha iyi olacağı açıkça görünen bu telefonun, 2000 dolar bandını zorlayacağı söyleniyor.

Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği hakkında ise şimdilik bir bilgi yok. Bilinen tek bir şey var. Bu telefonun ilk olarak Çin pazarında satışa sunulacağı. Bakalım katlanabilir telefon sektöründe Xiaomi’nin yeni canavarı nasıl bir performans sergileyecek?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.