Akıllı Telefon Ağustos 11, 2022 11:21

Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4 Alanlar Güncellemeye Doyacak

Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4 Alanlar Güncellemeye Doyacak

Samsung, yeni nesil katlanabilir telefonları olan Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4 için 5 yıl boyunca güncelleme desteği vereceğini açıkladı.

Samsung, Android güncellemeleri söz konusunda Android ekosisteminin en iyi konumunda. Güney Koreli üretici geçen yıl itibariyle amiral gemisi telefonlarda güncelleme desteğini 5 yıla çıkardığını duyurdu. Bununla birlikte şirketin yeni nesil katlanabilir telefonları Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4 de yine 5 yıl boyunca güncelleme desteği alacak.

Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4, Beş Yıl Güncelleme Alacak

Samsung’dan yapılan açıklamaya göre Galaxy Z serisi yeni telefonlar 4 büyük Android güncellemesi alacak. Telefonların ikisi Android 12 sürümüyle çıkış yapıyor. Hatta Galaxy Z Fold 4, Android 12L sürümüyle çıkış yapan ilk telefon oldu. Telefonların mevcut Android sürümleri göz önüne alındığında bu telefonları satın alanlar dört yılın sonunda Android 16’ya kadar güncelleme desteği almayı sürdürecek. Güvenlik odaklı güncellemeler ise devam eden bir yıl boyunca daha sürecek.

Öte yandan Samsung, Android 13 beta programını Galaxy S22 serisi için başlattı. Yıl bitmeden Galaxy Z serisi katlanabilir telefonların da Android 13’e yükseltilmesi bekleniyor.

Galaxy Z Flip 4

Saatler önce tanıtılan telefonların ikisi de ülkemizde ön sipariş almaya başladı. Galaxy Z Flip 4’ün 128GB versiyonu 25.999 TL’den satışa sunuldu. Katlanabilir telefonu satın alanları Galaxy Watch 4 akıllı saat hediyesi bekliyor olacak.

Galaxy Z Fold 4’ün 12GB RAM + 256GB’lık seçeneği ise 39.999 TL’den satış listesine kondu. Bu telefonu satın alanlar ise Galaxy Watch 4 Classic akıllı saate ücretsiz sahip olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.