Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 10, 2022 19:55

Redmi K50 Extreme Edition 1.5K Ekran ile Gelecek

Redmi K50 Extreme Edition 1.5K Ekran ile Gelecek

Redmi’nin yeni canavarı Redmi K50 Extreme Edition hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Şimdi de 1.5K ekran furyası başlayacak.

Xiaomi’nin alt markası olan Redmi, yarınki duyurudan önce amiral gemisi telefonu Redmi K50 Extreme Edition modelinin ekranıyla ilgili ayrıntıları açıkladı. Gelen bilgilere göre telefonda inç başına 446 piksel yoğunluğa sahip 1.5K çözünürlüğe sahip bir ekran alacak.

Bu ekran için görsel olarak 2K ekrandan ayırt etmek zor olacak ama aynı zamanda 1080p ekranlara yakın düşük güç tüketimine sahip olacağı söyleniyor. Redmi, kullanıcıların pil ömrü ve yüksek çözünürlüklü görüntüler arasında seçim yapmak zorunda olmadığını söyledi. DC Karartma teknolojisini de destekleyecek ve göz koruma işlevine sahip olacak ön kamera, ekranın üst orta kısmında yer alacak. Ekran, bu sabah duyurulan 120Hz yenileme hızını destekleyecek.

Redmi K50 Extreme Edition’ın Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti ve 12 GB’a kadar RAM’e sahip olacağı bildiriliyor. Bu telefon kutusundan Android 12 tabanlı MIUI 13 ile çıkacak. Ayrıca kamer tarafında ise Samsung HM6 görüntü sensörlü 108 megapiksel sensör telefona eşlik edecek.

Redmi K50 Extreme Edition

Yarın tanıtılacak olan bu telefonun fiyatı büyük önem taşıyor. Eğer Redmi 500 dolar bandında bir seviye belirleyebilirse rakiplerine karşı ciddi anlamda eline büyük bir koz alabilir. Ancak Snapdragon 8+ Gen 1’in ciddi bir maliyeti var. Bu yüzden telefon 700 dolar banında yaklaşacak gibi görünüyor. Bakalım Redmi bizleri şaşırtabilecek mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.