Samsung Ağustos 10, 2022 16:20

Galaxy Buds 2 Pro Hi-Fi Özelliği ile Geldi

Galaxy Buds 2 Pro Hi-Fi Özelliği ile Geldi

Samsung’un yeni kablosuz kulaklığı Galaxy Buds 2 Pro tanıtıldı. Bu kulaklık kaliteli müzik dinelemek isteyenleri memnun edecek.

Samsung, yeniliklerini tanıtmaya devam ediyor. Güney Koreli firma şimdi de Hi-Fi özelliğine sahip Galaxy Buds 2 Pro ile karşımıza çıktı. Bluetooth üzerinden 24 Bit ses desteğine sahip olan bu model 230 dolar gibi bir fiyata sahip. Siyah, beyaz ve mor renklerine sahip olan bu kulaklık selefinden yüzde 15 daha küçük boyutta olması ile dikkat çekiyor.

Ayrıca uzun süreli kullanım sırasında herhangi bir takılma hissini azaltmak için havalandırma ızgarası da genişletiliyor. Samsung ayrıca bu birinci sınıf kulaklıklara ne kadar geri dönüştürülmüş malzeme girdiğinin altını çiziyor. Samsung’un açıklamasına göre; Galaxy Buds 2 Pro’nun tüm plastik bileşenlerinin ağırlık olarak yüzde 90’ından fazlası geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış.

Galaxy Buds 2 Pro’da toplamda 29 gram plastik kullanılıyor ve 27 gramdan fazla geri dönüştürülmüş malzeme içeriyor. Samsung’un yeni kulaklığı yine çeşitli Samsung cihazları arasında otomatik olarak geçiş yapabiliyor. Ancak ne yazık ki çoklu nokta desteğinden yoksun. Yani kulaklıkları aynı anda iki ses kaynağıyla eşleştiremiyorsunuz.

Samsung, Buds 2 Pro’nun 24 bit hi-fi ses çalma gerçekleştirebileceğini söylüyor. Ancak One UI 4.0 veya sonraki bir sürümünü çalıştıran bir telefona ihtiyacınız olacak. Samsung, 24 bit desteğinin uygulamaya göre değişeceğini belirtiyor. Samsung isim vermek istemese de Apple Music bu desteğe sahip.

Galaxy Buds 2 Pro

Kesintisiz kod çözücünün (SSC HiFi) yardımıyla Samsung, hi-fi kablosuz oynatmayı kaldırıyor. Apple’ın bir sonraki AirPods Pro’ya daha yüksek kaliteli ses getirmek için kendi çözümlerini araştırdığı söyleniyor. Sony, WF-1000XM5 ve LinkBuds S’de bulunan LDAC codec bileşeniyle zaten bir çözüme sahip.

360 derecelik sesin ayrıca geliştirilmiş çok kanallı özellik ile geliştirildiği söyleniyor. Buds 2 Pro, Bluetooth 5.3 özelliğine sahip. Ayrıca Samsung’un teknik özelliklerine göre LE Audio için hazır konumda.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.