Samsung Ağustos 10, 2022 14:51

Beklenmedik Samsung Telefon Güncelleme Aldı! Herkes Şokta!

Beklenmedik Samsung Telefon Güncelleme Aldı! Herkes Şokta!

Samsung, tam 7. yaşını kutlayan Galaxy J7 modeli için güncelleme yayınladı. Peki, bu güncelleme ne gibi yenilikler getiriyor? İşte detaylar.

Güney Koreli teknoloji üreticisi Samsung, güncelleme konusundaki kötü şöhretinden adım adım kurtulmaya başladı. Samsung bu gün ilginç bir şekilde 7 yıllık telefonuna güncelleme yayınladı. 2015 yılında piyasaya sürülen Galaxy J7, J700FXXU4BVG2 ve J700HXXU3BVG2 numaraları altında yeni bir yazılım güncellemesi aldı.

Bu güncelleme, telefondaki GPS sinyal alımının kararlılığını iyileştirmeyi amaçlıyor. Ancak, telefon hala güvenli değil. Çünkü en son 2018 yılındaki Android güvenlik yamasına sahip. Keşke Samsung bu güncelleme ile bir de güvenlik yamasını sisteme ekleseymiş.

GPS düzeltmeleri dışında başka bir yeniliğin bu güncellemede yer almadığı söyleniyor. Bu güncelleme muhtemelen kritik bir hataya veya güvenlik açığına karşı koruma sağlamak için yayınlandı. Telefonun Android 6.0.1 Marshmallow işletim sisteminde kaldığını belirtelim.

Geçtiğimiz yıllarda Samsung, en son yazılım güncellemeleriyle akıllı telefonları ve tabletleri için desteği büyük ölçüde geliştirdi. Birkaç ay önce Güney Koreli üretici, amiral gemisi cihazları için dört büyük Android işletim sistemi güncellemesi ve beş yıla kadar güvenlik güncellemesi sağlama sözü verdi.

Galaxy J7

Samsung’un güncelleme konusundaki kötü şöhretinden kurtulması sevindirici bir haber. Umarız Koreli firma güncelleme konusunda verdiği sözleri hızlı bir şekilde tutar. Şu an önümüzde Android 13 güncellemesi var. Bakalım Galaxy S22 serisi bu güncellemeyi ne kadar hızlı bir sürede alacak?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.